Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 26.08.2021

Xbox’ın en özel serilerinden olan Halo, popüler FPS oyunlarının başında geliyor. Serinin devam oyunu olan Halo Infinite hakkında yapılan sızıntıları sizinle paylaşmıştık. Bugün yapılan Gamescom Opening Night Live’da oyunu görme şansı bulduk. Sunuma katılan 343 Industries geliştiricileri oyunun çıkış tarihini bizlere paylaştı. Buna ek olarak hiç de fena olmayan bir sinematik fragman gördük.

Halo Infinite 8 Aralık’ta geliyor

Bugün yapılan Gamescom Opening Night Live’a katılan Microsoft, nihayet oyunun çıkış tarihini açıkladı. Oyun 8 Aralık 2021’de PC, Xbox One ve Xbox Series X|S için çıkış yapacak. Ayrıca oyunun Steam fiyatı da 300 lira olarak belirlenmiş. Buna ek olarak oyun çıktığı ilk gün Game Pass’e gelmiş olacak. Oyun Battlefield 2042 ve Call of Duty Vanguard’dan daha sonra çıkacak. Microsoft riske girmek istememiş. Ayrıca oyun hikaye ve Forge modu olmadan çıkış yapacak. 343 Industries geliştirdiği oyun, başlangıçta 2020’de Xbox Series X/S ile birlikte çıkacaktı. Ancak Microsoft oyunu 1 yıl kadar ertelemek zorunda kaldı. 

Hem Forge hem de hikaye modu 2022’de piyasaya sürülecek. Bu modla oyunun yayınlanmasından altı ay sonra gelecek ve yıl içinde tarihi kesinleşmiş olacak. Halo Infinite’in çok oyunculu modları ücretsiz olacağı aylar öncesinden öğrenmiştik.  sonlarında çıkarsa herkes Halo Infinite’in çok oyunculu modları 8 Aralık’ta oyunculara sunulacak. Halo Infinite PC, Xbox One ve Xbox Series X|S için çıkış yapacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.