Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 21.08.2021

Xbox’ın en özel serilerinden olan Halo, popüler FPS oyunlarının başında geliyor. Serinin devam oyunu olan Halo Infinite bu yılın sonlarına doğru çıkması planlanıyordu. Halo Infinite geliştiricisi olan 343 Industries, oyunun planlanan çıkış tarihini ertelememek için oyunun hikaye modu ve co-op modu olan Forge’ı ertelediklerini doğruladı. Ancak oyun planlanan tarihinde çıktığında çok oyunculu modlar oynanabilir olacak.

“Hikaye ve Forge’ı biraz daha uzun süre fırında tutacağız.”

Hem Forge hem de hikaye modu 2022’de piyasaya sürülecek. Bu modla oyunun yayınlanmasından altı ay sonra gelecek ve yıl içinde tarihi kesinleşmiş olacak. Ama oyun 2021’in sonlarında çok oyunculu modlarıyla çıkış yapacak.

343’ün Kreatif başkanı Joseph Staten cuma günü bir geliştirme güncellemesi videosunda, 343’ün Infinite’in lansmandan yaklaşık üç ay sonra başlayacak ikinci lansman sonrası sezonunda hikaye ve planlanan Sezon 3’te Forge’ı yayınlamayı hedeflediğini doğruladı. Kreatif başkanı cuma günü 343’ün Infinite’i bu yılın sonunda piyasaya sürmeye “%100 kararlı” olduğunu yineledi ve kesin bir çıkış tarihini “çok yakında” teyit edeceğini söyledi. “[Bütün oyunu geciktirmek] hakkında konuştuk, ancak geldiğimiz yer Halo Infinite canlı bir oyundu, bu yüzden asla gerçekten ‘bitmedi…’ sezondan sezona ilerleyecek ve gelişecek dedi.

Staten ayrıca, teknik zorluklar nedeniyle bölünmüş ekranlı çok oyunculu oyunun lansman sonrasına kadar PC’de tutulacağını da doğruladı. “Stüdyodaki herkes aynı sohbete sahip, bu da ‘bir numaralı önceliğimiz nedir?’ Bir numaralı önceliğimiz, onu ne zaman gönderirsek tüm platformlarda doğru kalite çıtasını karşıladığından emin olmak. Ve baktığımızda bu iki deneyimde, hikaye ve Forge’da, henüz hazır olmadıklarına karar verdik. Hikaye ve Forge’ı biraz daha uzun süre fırında tutacağız ve hazır olduklarında onları gelecek yıl sezonluk yol haritamızın bir parçası olarak yayınlayacağız.” Staten, geliştirici 343’ün Forge ve hikayeyi dahil etmek için Halo Infinite’i daha da geciktirmeyi düşündüğünü açıklamaya devam etti, ancak solo ve çok oyunculu paketin piyasaya sürülecek kadar güçlü olduğuna karar verdi.

Halo Infinite için planlanan çıkış tarihi ne zaman?

Halo Infinite’in çok oyunculu modları ücretsiz olacağı aylar öncesinden doğrulanmıştı. Oyun planlanan tarihinde yani 2021’in sonlarında çıkarsa herkes Halo Infinite’in çok oyunculu modlarını oynayabilecek. Halo Infinite PC, Xbox One ve Xbox Series X|S için çıkış yapacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.