Avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 16.08.2018

Senaryosu ile oyuncuları kendine bağlamayı başaran Halo serisi, yeni oyunu ile birlikte farklı yönlere ilerlemek yerine kaldığı yerden devam edecek. 343 Industries tarafından Mixer üzerindeki sohbet sırasında yapılan açıklamalara göre, Halo Infinite seri için tam anlamıyla bir devam oyunu. Gamespot'un ortaya çıkardığı açıklamalarda, geliştiriciler oyunun Halo 6 olarak bile adlandırılabileceğini belirtiyor.

Halo Infinite, Halo 6 olacak.

E3 2018 sırasında doğrulandığı gibi oyun Master Chief üzerinden ilerliyor ve Halo 5'in devam oyunu olarak karşımıza çıkıyor. 343 Industries'den Jeff Easterling'e göre durum farklı yönden ilerleyen bir devam oyunuyla bile ilgili değil. Easterling, Halo Infinite hakkında "Bu, Halo 6" ifadesini hiç çekinmeden kullanıyor. Üstelik oyunun hikayesinin neleri anlatacağına dair bir ipucuna da açıklamalarında yer veriyor.

Easterling, "Halo Infinite'i bir önceki oyunun öncesinde yaşananları anlatan bir oyun olarak düşünmeyin. Bu senaryonun devamı. Neler olup bittiğinin yeni bölümünü göreceksiniz." şeklindeki açıklaması ile durumu netleştirmiş oluyor. Geliştiricilerin numaralandırma sisteminden vazgeçmiş olması oyuncuları tedirgin etse de tam anlamıyla bir devam oyunu göreceğimiz garanti altına alınmış oldu.

343 Industries'in başındaki isim Bonnie Ross 2014 yılında bu konuya değinmiş ve adeta bir ön bilgilendirme yapmıştı. Ross, bir noktada numaralandırmayı durdurmak istediklerini ve isimlerden ilerleyeceklerini belirtmişti. Bonnie Ross, "Master Chief 80 yaşındayken Halo 17 diye bir oyun yapamayız, biz Final Fantasy değiliz, farklı yönlere ilerlemek istiyoruz." şeklindeki açıklamasıyla durumu aydınlatmıştı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.