Showtime, Halo dizisinin ilk sezonuna yeşil ışık yaktı

Showtime, Halo dizisinin ilk sezonuna yeşil ışık yaktı

Dizinin yönetmen koltuğunda Kaçış filmi ile tanıdığımız Rupert Wyatt bulunuyor.

Oyun dünyası olarak tam anlamıyla yıllardır beklediğimiz Halo dizisi, ilk sezonu ile Showtime kanalında karşımıza çıkacak. Dizinin yöneticilerden yeşil ışık alması ile birlikte yapım aşamasına geçildiği duyuruldu. Serinin yapımcılarının ve yönetmeninin oldukça tanınan isimler olduğu düşünüldüğünde, etkileyici bir yapım göreceğimize dair umutlar güçleniyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Showtime, Halo dizisinin ilk sezonuna yeşil ışık yaktı

Entertainment Weekly tarafından paylaşılan habere göre, Awake’den tanıyacağınız Kyle Killen dizinin baş yapımcısı olacak. Bunun yanı sıra dizinin yönetmen koltuğunda Rupert Wyatt’ın oturacağı da ortaya çıkan bilgiler arasında yer alıyor. Rupert Wyatt ismi size bir yerden tanıdık geldiyse, Kaçış ve Maymunlar Cehennemi: Başlangıç filmlerini hatırlatsak yeterli olur diye düşünüyoruz. Bir bilim-kurgu yapımında bu isimlerin oldukça güvenilir olduğu ortada.

Yaklaşık beş yıl önce planlama aşamasında olduğunu öğrendiğimiz Halo dizisi, Steven Spielberg tarafından kurulan Amblin Television ve Microsoft ortaklığı ile yapılacak. Dizi ilk duyurulduğunda Steven Spielberg baş yapımcı olarak listelenmiş olsa da, şimdi durumun böyle görünmediğini belirtebiliriz. Showtime’ın bu dizinin en etkileyici ürünleri olacağına dair bir açıklama yapmış olması, Halo dizisine dair beklentileri yükseltecektir.

Showtime tarafından sunulacak olan Halo dizisi ne zaman bizlerle buluşacak?

Dizinin televizyon ekranlarında ne zaman karşımıza çıkacağı bilinmese de, yapım aşamasının başlangıç tarihi açıklanmış durumda. Halo dizisinin yapımına 2019 yılının ilk aylarında başlanacağı belirtiliyor. Tüm bunların yanı sıra, oyunların geliştiricisi 343 Industries’in de yapım sürecine dahil olduğu paylaşılan bilgiler arasında. Oyunların asıl geliştiricisinin diziye dahil olması, birtakım eksikliklerin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.