Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Onur Demirel, Editör Yazım tarihi: 22.05.2018

Ünlü oyun serisi 2015’te oyuncularla buluşan Halo 5: Guardians ile hem hayranlarını hem de eleştirmenleri sevindirmişti. 3 senelik meraklı bekleyişten sonra serinin devam oyunu olacak Halo 6’dan haber geldi. Serinin topluluk yöneticisi Brian Jarrard Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada oyunun 343 Industries tarafından geliştirme sürecinde olduğunu duyurdu.

Jarrard, açıklamasında aynı zamanda topluluğun zorlaması nedeniyle herhangi bir şeyi ağzından kaçırmayacağını da belirtti. Anlaşılan açıklamalar 343 Industries ne zaman isterse o zaman gelecek.

Halo 6 ne aşamada, Halo: Fireteam Raven ile alakası var mı?

Jarrard her ne kadar oyun hakkında bilgi vermemiş olsa da oyunun geliştiricisi hakkında bilgi edinmemizi sağladı. Yeni oyunun geliştiriciliğini de serinin son 2 oyunun geliştiriciliğini yapan 343 Industries yapacak. Ek olarak Jarrard, Fireteam Raven’ın ne geliştirilme sürecinin ne de geliştirildiği şirketin serinin diğer oyunlarına bir etkisi olmadığını belirtti. Ayrıca serinin önceki 2 oyununun yayın tarihleri arasında 3 yıl vardı. Son oyundan bu yana da 3 sene geçmiş olması Microsoft’un yeni oyunu bu seneki E3 2018‘de duyurup duyurmayacağı konusunda soru işaretleri yaratıyor.

Serinin 2015’te yayınlanan son oyunu oldukça beğenilmişti. Yayınlanmasından sonra uzun bir süre içerik desteği alan oyunun halefinin bölünmüş ekranda çok oyunculu modu olacağını ve Xbox Game Pass üyelerine ücretsiz olacağını biliyoruz. Ek olarak, Microsoft serinin geçmiş oyunlarını içerecek olan The Master Chief Collection’ın bu yaz çıkaracağını ve yeni oyunun Xbox One X’de yüksek performansta çalışacağını duyurmuştu.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.