Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 26.08.2021

Bugün yapılan Gamescom Opening Night Live’da Halo Infinite hakkında çok fazla bilgiler öğrendik. Halo serisi 20.yılına giriyor. Bunu anlamlı hale getirmek isteyen Microsoft, Halo 20.yılına özel bir Xbox Series X çıkarmayı hedefliyor. Ayrıca Microsoft Halo tasarımlı bir Elite Controller Series 2 duyurdu.

Halo 20. yılına özel bu Xbox Series X 550 dolardan satılıyor

Hem Controller hem de konsol, orijinal Halo’nun Xbox’ta yayınlanmasının 20. yıldönümü olan 15 Kasım’da çıkacak. Yeni bir Xbox göndersinde ayrıntılı olarak açıklandığı gibi, sınırlı sayıda Halo Xbox Series X, Halo Infinite’in indirilebilir bir kopyasını içerir ve bu kopya, oyun 8 Aralık’ta piyasaya çıktığında kullanılabilecektir. Konsolun tasarımı, geniş Halo evreninden ilham aldı ve iridyum altın vurgulu koyu metalik panellere sahip. Bu Xbox Series X 550 dolar, Elite Controller ise 120 dolar gibi bir fiyata sahip. Türkiye’de bu ürünler satışa çıkacak mı henüz bilmiyoruz

Konsolun üst kısmı, Zeta Halo’nun konsolun üst kısmına ve fana uzanan yüzeyinden görüldüğü gibi özel bir yıldız desenine sahiptir. Yıldızların altında, üst havalandırma Cortana temalı mavi renkte vurgulanmıştır. Konsol ayrıca özel Halo temalı seslerle açılıyor ve içerdiği gamepad de konsola uyacak şekilde tasarlanmış . Bu arada sınırlı sayıdaki Elite Series 2 Controller, iridyum altın D-Pad ile “savaşta hasar görmüş, mat metalik yeşil” bir kaplama ile Master Chief’in zırhını örnek almış. Ayrıca Controller, üzerinde UNSC amblemine saip özel bir taşıma çantasında geliyor.

Halo Infinite 8 Aralık’ta geliyor

Bugün yapılan Gamescom Opening Night Live’a katılan Microsoft, nihayet oyunun çıkış tarihini açıkladı. Oyun 8 Aralık 2021’de PC, Xbox One ve Xbox Series X|S için çıkış yapacak. Ayrıca oyunun Steam fiyatı da 300 lira olarak belirlenmiş. Buna ek olarak oyun çıktığı ilk gün Game Pass’e gelmiş olacak. Oyun Battlefield 2042 ve Call of Duty Vanguard’dan daha sonra çıkacak. Microsoft riske girmek istememiş. Ayrıca oyun hikaye ve Forge modu olmadan çıkış yapacak. 343 Industries geliştirdiği oyun, başlangıçta 2020’de Xbox Series X/S ile birlikte çıkacaktı. Ancak Microsoft oyunu 1 yıl kadar ertelemek zorunda kaldı. 

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.