Half-Life, Portal ve Left 4 Dead yazarı, Valve ekibinden ayrıldı

Half-Life, Portal ve Left 4 Dead yazarı, Valve ekibinden ayrıldı

Kötü oldu bu.

Bir yazar, VR elçisi ve Valve ekibinin başarılı çalışanlarından olan; Half-Life, Portal ve Left 4 Dead serilerinde imzası bulunan Chet Faliszek, 12 yıllık bir macera ardından Valve ekibinden ayrıldı. Bu yazar, video oyunu sektörünün en saygı duyulan, en başarılı görülen yazarlarından bir tanesi idi. Kendi tam olarak, Half-Life 2: Episode One, Half-Life 2: Episode Two, Portal, Left 4 Dead, Left 4 Dead 2, Portal 2, Counter-Strike Global Offensive ve Dota 2 projelerinde görev almıştı. Yani deneyim olarak da bayağı zengindi bu isim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Half-Life, Portal ve Left 4 Dead yazarı, Valve ekibinden ayrıldı

Chet Faliszek tabii ki yalnız çalışan bir isim değildi. Chet Faliszek yanında 2 farklı isim de bulunuyordu: Eric Wolpaw ve Mark Laidlaw. Fakat bu iki isim de, geride bıraktığımız 1 sene içerisinde Valve’den ayrılmıştı. Bu yüzden, bir süre sonra bu yazarın da ayrılmasına pek şaşırmadık. GamesIndustry ekibine açıklama yapan bu başarılı yazar, ekipten ayrılması hakkında, “İşten ayrılma sebebim drama dolu veya heyecan verici bir şey değil. Orada 12 sene boyunca çalıştım, güzel oyunlar piyasaya sürdüm. Benim için gelecekte ne var, şu an bilmiyorum ve bir şey olduğu zaman sizleri bilgilendireceğim.” dedi.

Biraz önce bahsettiğimiz üçlünün de artık Valve ile çalışmıyor olması, tabii ki bahsi geçen serileri de biraz olsun tehlikeye atıyor. Tabii onlar, bugün hala çalışmaya devam ediyor olsaydı, bu serilerin yeni oyunlarını görür müydük, onu da bilemiyoruz fakat ümitlerimiz her geçen gün azalıyordu zaten. Şimdi hiç kalmadı. Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Call of Duty: WWII Ön İnceleme yazımıza, Outlast 2 inceleme yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.