Half Life Alyx bugün çıkışını gerçekleştirecek

Half Life Alyx bugün çıkışını gerçekleştirecek

Keşke bundanımız olsa...

Yıllardır yollarını gözetlediğimiz bir seri olan Half-Life’ın yeni oyunu, bugün yani 23 Mart 2020 tarihinde çıkışını gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Half Life Alyx, bu uzun bekleyişin ardından en sonunda oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Valve ekibinin ellerinden bizler için hazırlanmış olan yapımın üzücü olan bir yanı var ve bu fiyat etiketi değil. Zira, fiyat etiketi aslında hiç de üzücü bir miktarda değil, gayet hoş diyebileceğimiz bir etiketi var.

Half Life Alyx, sadece ama sadece VR set ile, yani sanal gerçeklik seti ile oynanabilecek bir oyun. Bu sebeple de ne yazık ki birçok oyuncunun oynama imkanı olmayacak. Buna, biz de dahiliz. Keşke oynayabilip, sizler için incelemesini paylaşabilecek olsaydık fakat ne yazık ki elimizde yok.

Half Life Alyx’in fiyat etiketinin gayet hoş olduğunu söylemiştik. An itibari ile %10 indirim ile satışta olan oyun, 82,80 TL’lik fiyat etiketine sahip. İndirimsiz hali ise 90 TL. Aslına baktığımızda, günümüz oyunlarına göre gerçekten fazlasıyla uygun olarak gösterilebilir.

İşin daha da ötesi ise, 90 TL gibi bir fiyat etiketi ile, Half-Life 2 uzunluğunda bir oyun sunuluyor olması. Yani, tam olarak onun kadar değil ama açıklamalara göre onun civarlarında bir uzunluğa sahip. Oyun için yapılacak yorumları gerçekten sabırsızlıkla bekliyoruz. Umarız ki, bunca yıldır süregelen bekleyişe değmiştir.

Bir de, eğer sesimizi duyuyorsan Valve, söylemek istediğimiz bir şey var. Lütfen ama lütfen oyun normal bir şekilde de oynanabilsin. VR çok pahalı…


Half-Life: Alyx
   Haber  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.