Eski Half-Life yazarı, Half-Life 3 senaryosunu paylaştı

Eski Half-Life yazarı, Half-Life 3 senaryosunu paylaştı

Oyun çıkmayacak, bu belli. En azından senaryosunu bilelim.

Daha önce Valve ekibinin stüdyosunu ziyaret ettiyseniz mutlaka bir şey dikkatinizi çekmiştir: Stüdyoda 3 rakamı ile alakalı hiçbir şey yok. Binadaki 3. kata çıkamıyorsunuz, 3 numaralı hiçbir oda bulunmuyor, içecek almak istediğiniz zaman 3 numaralı içeceği söyleyemiyorsunuz ve tabii ki, “Patron, benim aklımda Half-Life 3 için harika bir fikir var!” dediğiniz zaman direkt olarak kovuluyorsunuz. Daha önceden Valve ile çalışmış olan ve bu süre içerisinde Half-Life serisinin senaryo yazarlığını yapmış olan bir çalışan da belki bu yüzden, “Eski” konumuna düştü. Yani işten çıkartıldı. Bunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz çünkü bahsettiğimiz o eski hikaye yazarı geçtiğimiz günlerde kendi internet sitesi üzerinden bir senaryo paylaştı ve bu senaryo, Half-Life 3 senaryosu idi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Eski Half-Life yazarı, Half-Life 3 senaryosunu paylaştı

Haberimizin ilk paragrafında bahsettiğimiz 3 hikayelerine inanmadığınızı umarak haberimize devam etmek istiyorum. Bahsettiğimiz bu yazarın adı Marc Laidlow ve kendisi, kendi internet sitesi üzerinden, “Episode 3” başlığı ile bir senaryo paylaştı. Birçok oyuncu bu senaryoyu Half-Life 3 senaryosu olarak algıladı, bazıları da Half-Life 2: Episode 3 olarak algıladı. Fakat fark var mı? İki oyunda da 3 var ve Valve bu yüzden iki oyunu da hiçbir zaman piyasaya sürmeyecek.

Her neyse, bu yazarın internet sitesine dilerseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz ama haberi yazdığımız şu anlarda bu internet sitesine erişim sağlanamıyor. Belki yüksek trafikten ötürü, belki de Valve kendisini uyardığı için. Henüz bu konuda hiçbir açıklama bulunmuyor. Paylaşılan senaryonun kendisi ise bir veda tipinde. Yani senaryoyu okuduğumuz zaman, artık Half-Life serisinin tamamen biteceğini görebiliyoruz. Size bu senaryodan kısacık bir kesiti Türkçe olarak sunacağız. Eğer şansınız varsa internet sitesine bir şekilde girebilirsiniz ve tamamını okuyabilirsiniz efendim.

“Birçok insanın beni hatırlaması için veya en son ne zaman, neyi söylediğimi hatırlaması için yeterince zaman geçti. Artık direniş ya kazanmıştır ya da kaybetmiştir, benim bir katkım yok. Eski dostlarım susturuldu veya aynı yolda yürürken düştüler. Artık araştırma takımının neredeyse tamamını hatırlayamıyorum, fakat isyan ruhunun hala burada olduğuna eminim. Bu aksiyonları benden iyi bildiğini düşünüyorum ve her şeyi sana bırakıyorum. Benden artık bir mesaj bekleme. Bu benim son mektubum.”

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer tüm bunlara rağmen oynayacak oyununuz bulunmuyorsa da, Humble Monthly Bundle yepyeni fırsatları ile oyuncuları bekliyor yazımıza göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın