Half-Life 3 çıksaydı, zaten bir sona sahip olmayacaktı

Half-Life 3 çıksaydı, zaten bir sona sahip olmayacaktı

Half-Life serisinini eski ana senaryo yazarı Marc Laidlaw, seri hakkındaki düşüncelerini açıkladı.

Geçtiğimiz sene ve bu sene; Half-Life, Portal ve Left 4 Dead serilerinin, birçok senaryo yazarlarının Valve‘dan ayrıldığı haberlerini almıştık. Bu ayrılık haberlerinden sonra, serilerin geleceğinin pek de parlak olmadığını zaten anlamıştık. Yeni gelen bilgilerle de, Half-Life 3 yapıtının gelmeyeceği artık tamamen kesinleşti. Half-Life serisinin eski ana senaryo yazarı olan ve muhtemelen, eğer şirkette kalsaydı, Half Life 3 üzerinde görev alacak olan Marc Laidlaw tarafından gelen açıklamaya göre, en azından serinin hiç çıkmayan üçüncü oyununun bir sona sahip olamayacağını biliyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Half Life 3

Büyük Britanya merkezli haber sitesi Arcade Attack, serinin eski yazarı olan Marc Laidlaw ile bir röportaj yaptı. Yazarla yapılan röportajda, Half-Life serisi hakkında birçok bilinmeyen detay ortaya çıktı. Marc Laidlaw, “Geri dönmeyi hiç düşünmüyorum. Half-Life 2: Episode 3 için fikirlerim vardı. Half-Life 1 ve Half-Life 2 arasındaki çarpıcı farkın, Half Life 2 ve Half Life 3 arasında da olmasını istiyordum. Bu hedefimin başkası tarafından düşünülüp, düşünülmediğini bilmiyorum ancak seriyi devralan kişiye, serinin devamı konusunda istediği özgürlüğü vermem önemli görünüyordu. Maalesef bunu yapamadım. Ben, Half Life 3 oyununu hiç düşünmemiştim. Aklımda sadece Half-Life 2: Episode 3 vardı ve benim için ikisi de aynı şeydi. Half-Life 3‘ün veya Half-Life 2: Episode 3‘ün, Gordon Freeman‘ın hikayesini sonlandıracağı şeklinde söylentiler vardı ancak bu doğru değildi. Niyetim, Half-Life 2: Episode 3‘ün, Half-Life 2 ile bir hikaye bağının olmasıydı. Fakat, yine de sonu önceki oyunlar gibi biter ve Gordon Freeman, belirsiz bir boşlukta durur, bir sonraki oyunun başlamasını beklerdi.” dedi.

Görüldüğü gibi Marc Laidlaw; niyetinin, seriyi herhangi bir şekilde sonlandırmak olmadığını açıkladı. Bu, biraz mantıklı bir hareket çünkü Half-Life evreni oldukça geniş ve üstü açık sorular mutlaka olacaktır. Zaten Marc Laidlaw, 2016 senesinde Valve‘dan ayrılmıştı ve geri dönmeyi düşünmüyor. Seriyi başkalarında devretmek istiyordu ancak bunu da başaramadığını söyledi. Böylece Half-Life 3‘ün çıkmayacağı kesinleşmiş gibi ve artık oyunu beklemeyi bırakabiliriz, çünkü çıkacak oyunların sonu gelmeyecek. Ancak yine de, yeni bir oyuna kimse hayır demezdi.

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları başlıklı yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Bu sayede, eğlenceli PlayStation 4 oyunları bulabilirsiniz. Tabii bu oyunları 4K ve HDR kalitesinde oynamak istiyorsanız, sizlere en iyi 4K ve HDR oyun televizyonları yazımızı önerebiliriz. Eğer 4K ve HDR meraknız yoksa, en iyi oyun televizyonları yazımız da işinizi görebilir. Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın