Hakan Muhafız 2. Sezon inceleme

Hakan Muhafız 2. Sezon inceleme

Sizleri bol bol, "Nasıl oluyor bu ya?" sorusu bekliyor.

İlk sezonundaki kol kırma sahnesiyle oldukça ön yargılı bir şekilde yaklaşılan fakat o sahne dışında efektlerin oldukça tadında ve iyi kullanıldığı, Netflix yapımı Hakan Muhafız 8 bölümlük 2. sezonuyla karşımıza çıkıyor. Ben de, Hakan Muhafız 2. sezon inceleme yazısında olabildiğince ne tecrübe ettiğimi dile getirmeye çalışacağım. İlk sezonun sonunda, hatırlayacağımız üzere dünyadaki tüm ölümsüzler tekrar canlanmış ve ana karakterimiz Hakan’ın sevgilisi Leyla vurulmuştu. Öngörülebilecek bir şekilde 2. sezon bu olaylar üzerine şekilleniyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Hakan Muhafız 2. Sezon inceleme

 

Hakan Muhafız 2. Sezon içerisinde neler oluyor?

Ana karakterimiz Hakan, bu zamana kadar öldürülen her bir sadık olanın sorumluluğunu üstüne alıyor. Kendi içinde zorlu sınavlar verirken, ölümsüzlere karşı olan mücadalesinden geri kalmıyor. Bir diğer sadık olanımız Zeynep, babasının ölümünden sonra muhafıza ve sadık olanlara karşı inancını her ne kadar sorgulasa da o bir sadık olan…

2. sezonda sadık olanlar tarafında üç yeni yüz görüyoruz. Fakat bence bu üç yeni yüz hikaye akışına göre biraz pasif kalmış ve bu karakterler biraz daha aktif olarak kullanılsa, ortaya çok daha hareketli bir takım çıkabilirmiş. Öte yandan ölümsüzler tarafında ise, ilk sezonun sonunda Faysal’ın hayata döndürdüğü 6 ölümsüz var ve her bir yüzün seyir zevki veren karakteristik özelliklere sahip olduğunu içtenlikle söyleyebilirim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ölümsüzler uzun yıllar ardından tekrar bir araya gelince haliyle görevlerini başarılı bir şekilde yerine getirip insan ırkını ve İstanbul’un yok edilmesi için birçok plan yapacaklar. İlk plan dizide de geçen tabiriyle, ”Eskilerden bir plan.”. Dünya’ya yeni bir salgın getirmek isteyen ölümsüzler çok hızlı bir şekilde yayılabilen, insanları acı içerisinde ve yavaşça öldürecek bu eski planı uygulamak için zaman ve mekan seçimini harika yapsa da İstanbul’un Muhafızı tam da bu günler için var…

Hakan Muhafız 2. Sezon inceleme

Asıl bomba ise, fragmanda dikkat çekmemiş olan bir yüz

Asıl bomba karakter, fragmanda çok fazla dikkatimizi çekmeyen ve sadece birkaç kez gösterilen bir yüz. Bu karakterin sizi tüm sezon boyunca bir olumlu bir olumsuz düşünceler içine sokacağını rahatlıkla söyleyebilirim. İzleyicilerin en çok merak ettiği isim ise şüphesiz Faysal Erdem. Eşi Rüya Erdem’i tekrar hayata döndürebilmek için ne denli uğraşlar verdiğini hatta Ayasofya’nın restorasyon ihalesini bile aldığını zaten biliyoruz. Bu psikopat ölümsüzümüz, 2. sezonda bu denli aşık olduğu insana olan bağlılığını biraz sorgulayacak gibi gözüküyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Öte yandan Rüya Erdem’in ise hedeflerinin ve hayallerinin biraz daha büyüdüğünü söylemek mümkün. Ana karakterimizin büyük aşkı Leyla’ya gelecek olursak o iş biraz karışık. Karakterimiz zor durumlardan geçse de zor şartlar altında kalsa da Hakan’a olan aşkından ödün vermiyor. Bu aşktan ödün vermemesi, tahmin etmesi çok zor olmayan bir durum aslında. Fakat her ne kadar böyle olsa da, tahmin etmesi biraz zor olan bir durum var, onu da siz okurlarımıza bırakıyorum.

Dizide gördüğümüz mekanlara gelirsek ilk sezonda olduğu gibi tüm sezon boyunca İstanbul manzaralarına sık sık yer verilmiş. Ayrıca ölümsüzlerin çok esrarengiz ve gizemli bir havası olduğu için onların mekanları da gizli tarikatların yıllık toplantılarını gerçekleştirdiği eski tapınakları andırıyor.

Hakan Muhafız 2. Sezon inceleme

Peki, Hakan Muhafız 2. Sezon inceleme sonucu nedir?

Son olarak siz okurlarımıza söyleyebileceğim şey sizleri heyecanlı ve her bölümünde, ”Nasıl oluyor bu ya?” sorusunu soracağınız bir 8 bölüm bekliyor. Dizi seven arkadaşlarıma verebileceğim bir tavsiye ise bir gün boyunca plan yapmayın çünkü 2. sezonun hikayesinin akış hızı oldukça güzel ve sürükleyici. Şimdiden siz değerli okuyucularımıza iyi seyirler diliyorum. Unutmayın, önemli olan İstanbul’u ve insanlığı korumak!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.