avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 08.08.2021

Her hafta düzenli olarak bedava oyun vermeye alışık olan Epic Games, haftaya yayınlanacak bedava oyunu da açıkladı. Buna ek olarak bu hafta bedava olacak oyunlardan biri teknik sorunlar sebebiyle değiştirildi. Detaylar haberimizde.

Eski Torchlight geliştiricileri tarafından kurulan Double Damage Games’in açık dünya RPG oyunu Rebel Galaxy 12-19 Ağustos tarihleri arasında bedava olarak Epic Games tarafından oynanmaya sunulacak. Buna ek olarak geçen günlerde haberini paylaşmıştık. A Plague Tale ve Speed Brawl şu zamanlarda bedava olmalıydı. A Plague Tale hala bedava ancak Speed Brawl teknik sorunlar nedeni ile maalesef bedava olamadı. Bu durumu Epic Twitter üzerinden paylaştı. Açıklama, Speed Brawl yerine Minit isimli oyunun bedava olacağı açıklandı. Şuan A Plague Tale ve Minit‘e bedava olarak buradan ulaşabilirsiniz. Epic Games’in açıklaması ise aşağıda.

Rebel Galaxy nasıl bir oyun ?

Temelinde uzayda geçen aksiyon, macera ve rol yapma ögeleri barındıran bir oyun. Kısaca kendini “savaş, keşif, ticaret ve ‘pazarlık’ oyunu” olarak tanımlanıyor. Opencritic’te paylaşılan 31 incelemenin ortalaması 74 puan, Metacritic’te paylaşılan 28 incelemenin ortalaması ise 75 puan. Metacritic’te oyuncuların paylaştığı değerlendirmelerin ortalaması da 7,6 puan olarak görülüyor. Bedava olması sebebi ile deneme değer gözüküyor.

Epic Games, Ocak 2018 tarihinden bu yana 180 milyon kullanıcı kazandı.

Şirket, 2020 yılında 103 adet oyunu bedava olmak üzere yayınladı. Oyunların toplam maliyeti  ise ABD fiyatlarına göre toplu olarak 2.407$ değerinde. Bilindiği üzere Epic ve Apple arasındaki yasal davanın bir parçası olarak yayınlanan belgeye göre Epic Games, dokuz aylık bir süre boyunca düzenli olarak verdiği ücretsiz oyunlara yaklaşık 12 milyon dolar harcadı. Epic Games yaz indirimleri de maalesef bugün sona erdi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.