Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 10.03.2021

Supergiant Games cephesinden gelen açıklamalar sonrası oyuncular şok oldu. Hades oyununun en nefret edilen karakterlerinden Theseus, aslında oyundaki ana kahraman olacakmış. Neyse ki, yapımcılar bu kararlarından geri adım atmışlar. Bildiğiniz üzere, Hades çıkışından bu yana adından çokça bahsettirdi. PC ve Nintendo Switch platformlarında 1 milyon satış rakamını geride bıraktı. Gerek tekrar oynanabilirliği ile gerek sesleri ve metin yazımı ile Hades, tüm bu övgüleri sonuna kadar hak ediyor.

Hades oyunundaki ana kahraman az daha Theseus oluyordu

Oyunun yapım aşamasında, neredeyse oyunun en çok kötülenen karakterlerinden biri başrolde başrolde olacaktı. Supergiant Games’in üst düzey isimlerinden Amir Rao, Hades’in geliştirme sürecine dair bir Clubhouse sohbeti sırasında, oyun için bu süreçte gelen önerilere ışık tuttu. Görünüşe göre, daha önce geliştirme aşamasında oyun, Theseus ve Minotaur’u anlatan bir yapım olarak sunulacak ve oyuncular,  Minos labirentinden çıkmaya çalışacaktı.

Ancak, oyunun geliştiricilerinden Greg Kasavin, bu fikri değiştirme kararı aldı. Sonra da Hades’in oğlu Zagreus, ana kahramanımız oldu. Greg Kasavin bu süreç hakkında, “Bu farklı fikirler, tüm bu farklı karakterler, hepsi bir şekilde bir araya geldi. Sanırım bir iki gün içinde herkes bunun daha iyi bir fikir olduğuna ikna oldu.” dedi. Fikir değişikliğinin ardından Theseus karakterinin rolü yeniden yazıldı. Günün sonunda, Theseus baş kötümüz, Zagreus da ana kahramanımız olarak karşımıza çıktı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.