H1Z1 geliştiricisi: “H1Z1 olmasaydı, PlayerUnknown’s Battlegrounds da olmazdı.”

H1Z1 geliştiricisi: “H1Z1 olmasaydı, PlayerUnknown’s Battlegrounds da olmazdı.”

Sizce H1Z1 geliştiricisi, PlayerUnknown's Battlegrounds hakkındaki bu açıklamasında haklı mı?

DayZ Standalone, bir Arma modunun yenilenmiş hali idi. Ardından DayZ Standalone benzeri bir oyun olarak karşımıza H1Z1 çıktı. Sonrasında H1Z1, yine başka bir Arma modunu gördü ve ikiye ayrıldı. İkiye ayrılan H1Z1, hem hayatta kalma, hem de Battle Royale modunu içerisinde bulunduruyordu artık. Tabii bunun sebebi, Battle Royale türünün popülerleşmeye başlaması idi. Fakat ne bir Arma modu, ne de H1Z1 bu türde başarılı olabildi. Fakat ardından PlayerUnknown’s Battlegrounds isimli bir video oyunu çıktı ve tüm PC oyunu piyasasını süpürdü. Oyunun neredeyse 1.5 milyon aktif oyuncusu, toplam 10 milyondan fazla da satış rakamı bulunuyor. Görülen o ki, bu durum H1Z1 geliştirici ekibinin biraz sinirini bozmuş. Çünkü H1Z1 geliştiricisi, “H1Z1 olmasaydı, PUBG de olmazdı.” şeklinde yeni bir açıklama yaptı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

H1Z1 PUBG

Bahsettiğimiz geliştirici ekip tam olarak, “Eğer bizim oyunumuz olmasaydı, PlayerUnknown’s Battlegrounds da olmazdı. Battle Royale modu önümüzdeki zamanlarda genişlemeye devam edecek. Bunun için olanaklar var. Bize soracak olursanız, PUBG oyununun başarısı diğer tüm Battle Royale oyunları için güzel bir fırsat. Bizim oyunumuz da dahil.” şeklinde bir açıklama yaptı. Bu açıklamalar, PUBG oyununun başarısı hakkında konuşulurken ortaya çıktı.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.