H1Z1 geliştiricisi, canlı yayında oyunu oynarken hile yaptı

H1Z1 geliştiricisi, canlı yayında oyunu oynarken hile yaptı

H1Z1 geliştiricisi bilerek hile yapmadı ama ortaya çok komik görüntüler çıktı.

Battle Royale oyun tipinin ilklerinden olan H1Z1, günümüzde de oldukça aktif bir şekilde oynanmaya devam ediyor. 10 milyon satış barajını geçmeye hazırlanan bu video oyunun geliştiricileri de arada sırada Twitch üzerinden canlı olarak oyunlarını oynuyor. Böylece geliştirici ekip, oyunlarının toplulukları ile güzel vakit geçirebiliyor. Peki, bu geçen güzel vakit nasıl bozulabilir? Mesela oyunun geliştiricisi, farkında olmadan geliştirici özelliklerini aktif hale getirse ve oyunu o şekilde oynasa, kimse geliştiriciyi öldüremese, hatta göremese, sorun olur mu? Olur ama tatlı bir sorun olur. İşte bu bahsettiğimiz durum da, videosunu sizlere göstereceğimiz H1Z1 geliştiricisinin başına geldi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

H1Z1 geliştiricisi, canlı yayında oyunu oynarken hile yaptı

Joshua Kriegshauser, oyunun teknik yönetmeni, canlı yayın sırasında oyuncuları bam bam öldürüyor. Karşısına kim çıkarsa, rahatça öldürebiliyor. Fakat öldürdüğü son grupta mikrofon bulunuyor ve kendi aralarında kimin kendilerini öldürdüğünü tartışıyor. Oyunun yöneticisi tarafından öldürüldüklerini görüyorlar ama yönetici oyunda gözükmüyor. Bir anda herkes yöneticiye hileci demeye başlıyor ve Joshua Kriegshauser bu anda fark ediyor görünmezlik özelliğini açık unuttuğunu. Geliştirici bu görünmezlik özelliğini hemen kapatıyor ve oyuncularla kısa bir süre konuşuyor, muhtemelen özür diliyor. Elimizdeki klipte sonrası görünmüyor ne yazık ki. Fakat bahsettiğimiz bu eğlenceli ve garip anlara sizler de hemen aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz efendim.

H1Z1 geliştiricisi bu görüntülerden sonra 1 kez daha oyun oynuyor ve bu sefer bekleme lobisinde herkese görünür olup, olmadığını soruyor. Böylece güvenli bir oyun sezonu da başlamış oluyor. Peki, siz eğer görünmez bir oyun geliştiricisi tarafından öldürülseydiniz, nasıl bir tepki verirdiniz?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.