H1Z1, erken erişim sürecinden çıkıyor ve Auto Royale modunu sunuyor

H1Z1, erken erişim sürecinden çıkıyor ve Auto Royale modunu sunuyor

H1Z1 oyununun erken erişimden çıktığını da gördük ya, sırada DayZ var.

28 Ocak 2018 tarihinde H1Z1, sürpriz bir şekilde erken erişim sürecini sonlandırdı ve yeni bir oyun modu ile oyunculara merhaba dedi. 2015 senesi içerisinde sadece H1Z1 adı ile, hayatta kalma oyunu olarak karşımıza çıkan bu yapıt, ardından Battle Royale moduna kavuşmuştu ve bundan çok kısa bir süre sonra da oyun ikiye bölünmüştü. Bu bölünme belli ki yaramamıştı çünkü ayrılmadan belli bir süre sonra da iki yapıtın isminde değişiklikler yapılmıştı. Battle Royale oyununun adı sadece H1Z1 olmuştu, hayatta kalma oyununun adı da Just Survive olmuştu. Şimdi ise dediğimiz gibi oyun, erken erişim sürecine elveda dedi ve Auto Royale moduna kavuştu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

H1Z1, erken erişim sürecinden çıkıyor ve Auto Royale modunu sunuyor

Dilerseniz öncelikle Auto Royale modundan bahsedelim. Bu mod, adından da anlayabileceğiniz gibi bir Battle Royale modu ama arabalar ile oynanan bir mod. Bu modda 4 oyuncudan oluşan tam 30 adet takım bulunuyor ve bu takımlar, araçlar ile birbirini öldürmeye çalışıyor. Ayrıca belirtmek gerek, Auto Royale modu henüz beta sürecinde, yani H1Z1 ile aynı seviyede değiller. Ayrıca geliştirici ekip, bu oyun modunun eğlence için olduğunun da altını çiziyor.

Tabii erken erişim sürecinin bitmesi ile ana oyunda da büyük değişiklikler yaşandı. Mesela oyuncular artık harita üzerinde nerede başlayacaklarını seçebiliyorlar. Ayrıca oyundaki yardım kutusu desteği de baştan geliştirildi ve doğal olarak değiştirildi. Bir de erken erişim sürecinin bitmesi ile Sezon 1 başladı. Artık oyunda sezonlar olacak ve bu sezonlarda farklı bir puanlama sistemi kullanılacak. Tüm bunların haricinde oyunda artık bir de mini harita var. Oyuncular isterse bu haritayı kullanarak, daha rahat hareket edebilecek. Son olarak da Founder’s Item oyuna eklendi. Eğer H1Z1 yapıtını erken erişim sürecinde satın aldıysanız, Founder’s Item sizin olacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.