Guerrilla Games, Horizon: Zero Dawn oyun motorunu daha da geliştiriyor

Guerrilla Games, Horizon: Zero Dawn oyun motorunu daha da geliştiriyor

Horizon Zero Dawn'ın geliştirilmiş olduğu Decima Engine, geliştirici ekip tarafından başka bir boyuta taşınıyor.

Bir oyun geliştirici ekip için, kendilerine ait bir oyun motorunun olması çok büyük bir anlam taşıyor. Hem yapılacak olan oyunun veya oyunların kalitesi, grafikleri açısından orijinallik olacak, hem de başka bir oyun motoru sahibinin ağız kokusunu çekmemiş olacaklar sonuçta. Sony’nin PlayStation 4 platformlarına özel olarak çıkan Horizon: Zero Dawn da, Guerrilla Games‘e ait bir oyun motoru olan Decima Engine ile geliştirilmişti. İşte yeni açıklamalara göre Guerrilla Games, Horizon Zero Dawn oyun motorunu daha da geliştiriyor.

Guerrilla Games, Horizon Zero Dawn

Guerrilla Games, şimdi Horizon: Zero Dawn‘ın geliştirilmiş olduğu oyun motorunun kalitesini birkaç tık öteye taşımak istiyor ve açıkçası bu gayet anlaşılabilir bir durum. Horizon Zero Dawn gibi orijinal ve kaliteli bir yapımı ortaya çıkarmış olan Decima Engine‘in geliştirilmesi, çok daha güzel yapımların gelmesi ihtimalini bizlere sunacaktır. Oyuncular olarak elbette çok daha iyi oyunlar görmek isteriz. Guerrilla Games‘in en önemli isimlerinden biri olan Herman Hulst, yapmış olduğu bir konuşma esnasında, “Decima Engine‘i geliştirmek üzerine ağır yatırımlar yapıyoruz ve bu stüdyo için çok önemli.” diyerek dile getirdi bu güzel haberi.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer konsol oyunlarından uzakta, PC üzerinde oyun oynuyorsanız, PlayerUnknown’s Battlegrounds ipuçları, en güçlü silahları ve daha fazlası yazımız sizleri bekliyor. Eğer oynayacak oyununuz bulunmuyorsa da, Humble Monthly Bundle yepyeni fırsatları ile oyuncuları bekliyor yazımıza göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın