Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 19.08.2021

Tam 1 hafta önce haberini yaptığımız, henüz remake ya da remastered olduğu kesin olmamakla beraber Rockstar’ın eski oyunları ele alan bir üçleme çıkarmayı planladığını konuşmuştuk. Biz de dahil bunun GTA olacağını düşündük. Detaylarına şuradan ulaşabileceğimiz haberde bu yılın sonuna doğru bu üçlemenin gelebileceği yönünde söylentiler vardı. Ancak bu durum biraz ertelenebilir.

Rockstar’ın beklenen Grand Theft Auto remastered üçlemesinin, daha önce bildirildiği gibi bu yıl yerine 2022’de piyasaya sürülebileceği iddia edildi. Doğruluğu bilinmemesi ile beraber bu ayın başlarında Kotaku, GTA III, GTA Vice City ve GTA San Andreas’ın remaster ya da remake sürümlerinin, Ruffian Games tarafından satın alınana kadar eskiden Ruffian Games olarak bilinen stüdyo Rockstar Dundee’de geliştirmenin son aşamalarında olduğunu bildirmişti. Site, yeniden düzenlenen oyunların PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Switch, PC, Stadia ve cep telefonları için Ekim veya Kasım 2021’de piyasaya sürülmesinin planlandığını öne sürse de Rockstar’ın konsol optimizasyonları için ek bir süre eklediği söylendi. Bu söylenti belli kaynaklar tarafından doğrulandı.

Çarşamba günkü rapor hakkında yorum yapan, son zamanlarda adını sıkça Call of Duty ve Battlefield sızıntıları ile duyduğumuz Tom Henderson, kendisinin de yeniden yapılan üçlemeyi başlatma planlarından haberdar olduğunu açıkladı, ancak kaynaklarının “2022 yılı içerisinde” bir zamana işaret edildiği söyledi. Rockstar’ın ana şirketi Take-Two, bu ay daha önce yayınlanmış oyunların duyurulmamış üç remaster’ını piyasaya sürmeyi planladığını doğrulamıştı. Rockstar Dundee’nin buna ek olarak, Grand Theft Auto V’in PS5 ve Xbox Series X/S için 11 Kasım’da piyasaya sürülecek olan yeniden düzenlenmiş sürümünün geliştirilmesine de yardımcı olduğu bildiriliyor. Bunun detaylarına üstte bahsettiğimiz haberden ulaşabilirsiniz. Tom Henderson’un konuyla alakalı tweeti ise aşağıda.

 

 

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.