Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 03.03.2021

T0st isimli kullanıcı GTA Online yükleme süresini %70 kısaltma yolunu buldu. Bildiğiniz üzere, GTA Online yükleme süreleri insanı çileden çıkarabiliyor. İnternet üzerinde, bu sorunun çözümüyle ilgili çeşitli şehir efsaneleri bulunsa da T0st isimli kullanıcı, bir hayli detaylı bir araştırma yapmış. Kendisi, bu probleme bir çözüm de bulmuş. Ancak, bu çözümü kullanmak, oyundan kalıcı olarak yasaklanmanıza sebep olabilir. Çünkü, T0st’un hazırladığı JSON dosyasını kendi oyununuzun dosyaları arasına atmanız gerekiyor. Bu yöntem de, kalıcı olarak yasaklanmanıza sebep olabilir. Haberimizin devamında, çözüm yoluna ulaşabilirsiniz.

GTA Online yükleme süresini %70 kısaltma yolu nasıl uygulanır?

T0st’un yaptığı araştırmalar sonucu, oyun içindeki JSON dosyasının düzgün optimize edilmediği ortaya çıktı. Optimize probleminin sebebi de JSON dosyasının, oyunun açılışında tüm dosyaları yükleme çabasıymış. En azından, T0st böyle söylüyor. GTA Online, siz oyuna girmeye çalışırken 1.984.531.500 adet eşya yüklemeye çalışıyor. T0st, bu dosya sayısını 63.000 öğeye düşürmeye başarmış. Eğer, bu dosyayı oyununuza eklerseniz, yükleme süresi 50 saniyeye kadar düşebiliyor. Ancak, bu yöntemi kullanmak risk taşıyor.

Kendisinin bir iddiası daha var. T0st’a göre, Rockstar Games’teki herhangi bir geliştirici bu yamayı yarım günde yapabilirmiş. Ancak, kendilerini bununla uğraşmıyor. Ayrıca, JSON dosyası işlemcide büyük bir darboğaz yaşanmasına sebep oluyor. T0st’un hazırladığı çözüm yoluna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Daha önce de dediğimiz gibi, bu dosyayı kullanarak tüm sorumluluğu kabul etmiş oluyorsunuz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.