Avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 16.03.2021

Geçtiğimiz günlerde, GTA Online yükleme süresi problemini büyük ölçüde çözen bir yama yayımlanmıştı. T0st adlı mod yapımcısı, GTA Online dosyaları içerisinde bir hayli detaylı analizler yapmış, tüm uğraşlarının sonucunda GTA Online yükleme süresini %70 kısaltmanın yolunu bulmuştu. Tabii, durum Rockstar Games'in gözünden kaçmamış. Rockstar Games, hem T0st'u ödüllendirdi hem de bu problemi çözmek için resmi bir yama üzerinde çalıştıklarını söyledi.

GTA 5 Hileleri: uçak, araba, para, silah, sınırsız mermi, ölümsüzlük

Rockstar Games GTA Online yükleme süresi problemi üzerinde çalışıyor

Rockstar Games ekibi, problemi kısmen de olsa çözen mod yapımcısı T0st'a 10 bin dolar ödül verildiğini açıkladı. Kendi ekiplerinin de problem üzerinde çalıştıklarını söyleyen geliştirici ekip yaptığı açıklamada, "Kapsamlı bir araştırmadan sonra, mod yapımcısının aslında GTA Online'ın PC sürümü için yükleme süreleriyle ilgili geliştirilebilecek bir yönünü ortaya çıkardığını doğrulayabiliriz. Bu incelemelerin bir sonucu olarak, yakında çıkacak bir oyun güncellemesinde uygulanacak bazı değişiklikler üzerinde çalışıyoruz." dedi.

Önceki haberimizde yazdığımız gibi, şu anda GTA Online'ı başlatırken çoğu orta veya düşük kademe işlemciyi etkileyecek bir işlemci darboğazı yaşanıyor. Dahası, GTA Online'nın 10MB boyutundaki JSON dosyasını ayrıştırmakta zorluk çektiği görüldü. Bu durum, JSON dosyasının çok kötü bir şekilde hazırlanmasından kaynaklanıyor. Yükleme süresini kısaltmak için T0st, .dll türünde bir dosya hazırladı ve oyun dosyalarına birkaç ufak ayar çekti. Emeklerinin sonucunda da 10 bin doları kaptı. Hem oyuncular hem de T0st, kazanan taraf oldu.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.