Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 26.07.2018

GTA Online, bir tanıtım videosu eşliğinde gelecek olan güncellemesi After Hours’u görücüye çıkarmıştı. Bizde bu güncellemeye dair gelen araçların, uzaktan kumandalı uçakların, jetlerin ve DJ’lerin isimleriyle birlikte modellerini paylaşmıştık. Bunların üstüne Rockstar Games’ten iyi haberler geldi. GTA Online için 24 Temmuz 2018 tarihinde yayımlanan After Hours güncellemesinin şerefine iki hafta boyunca yani 6 Ağustos 2018 tarihine kadar oyunu çevrim içi oynayabilmek için PS Plus ve Xbox Live üyeliğinizin olması gerekmeyecek.

GTA Online PS Plus ve Xbox Live

GTA Online, 6 Ağustos 2018’e kadar PS Plus ve Xbox Live üyeliği istemiyor

No Man’s Sky NEXT güncellemesiyle birlikte gelen çevrim içi oyuncu seçeneğinin tam olarak deneyim edilebilmesi için PS Plus ve Xbox Live üyeliklerinin gerektiğini belirtiğimiz yazıda olduğu gibi konsol oyuncuları çevrim içi oyun oynayabilmek için aylık aboneliklerle konsollarının sistemlerine ücretli bir şekilde kayıt oluyorlar. Bu durumdan hem şikayetçi hem de muzdarip olan oyuncu çok. Rockstar Games’te bunun farkında olacak ki, yeni güncelleştirmelerinin şerefine herkesin rahatça deneyebilmesi için 24 Temmuz 2018’den 6 Ağustos 2018’e kadar GTA Online’ın çevrim içi ayağı tamamen ücretsiz.

GTA 5’da yaşanan çevrim içi durumu No Man’s Sky ve Destiny örneklerinden oldukça farklı. Destiny’nin sistemini hatırlatmak gerekirse, aylık abone ücreti ödemeseniz bile tek başınıza yapabildiğiniz görevlere sahipti. Fakat arkadaşlarınızla birlikte oynamak istediğiniz zaman karşınıza PS Plus ya da Xbox Live üyesi olmadığınıza dair bir uyarı ekranı çıkıyor. GTA 5’da ise, ana senaryonun yaşandığı oyun ile GTA Online birbirleriyle keskin çizgilerle ayrıldığı için giriş yapmak bile üyelik gerektiriyor. Aylık aboneliğiniz yoksa menünüz ya da telefonunuz üzerinden giriş yapmayı denediğiniz anda üyeliğinizin olmadığını söyleyen bir ekranla karşılaşıyorsunuz.

Artık önünüzde satın alacağınız bir aylık abonelik sorunu kalmadığına göre güncellemeden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. İşte tam da bu nedenden ötürü oyuna giriş yaptığınızda sizi nelerin karşılaması gerektiğini belirtmeliyiz. Öncelikle oyuncuların sevdiği karakterlerden biri olan Gay Tony, Los Santos’a geri dönüyor. Yenilikler GTA IV’un ek paketinde tanıştığımız bu karakterle sınırlı değil. Oppressor 2 model yeni bir motosiklet, Scramjet ve Swinger isimlerine sahip spor arabalar, Patriot 2 model streç limuzin, Strikeforce isminde bir zırhlandırışmış jet ve çok daha fazlası PS4, Xbox One ve PC kullanıcıları için erişilebilir durumda.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.