Grand Theft Auto Online için yeni bir logo yapıldı

Grand Theft Auto Online için yeni bir logo yapıldı

Acaba Rockstar Games neden böyle bir değişiklik yaptı? Bu konuda birkaç tahminimiz var.

Eğer yanlış bilmiyorsak, 2013 senesinden beri hayatımızda olan Grand Theft Auto Online, piyasaya sürüldüğü günden beri aynı logoyu kullanıyor. Bu oyun, eski nesil konsollara çıktığı zaman ilk logoyu görmüştük. GTA Online, şimdiki nesil konsollar için piyasaya sürüldüğü zaman bu logo değiştirilmedi. Üzerine aynı yapıt bir de PC için çıktı ve yine logo değiştirilmedi. Fakat şimdi, rastgele bir günde Grand Theft Auto Online oyununun logosu yenilendi. Tabii ortada büyük bir değişiklik yok. Yeni logo sadece klasik Grand Theft Auto oyununu ve ikinci Grand Theft Auto oyununu andırıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

GTA Online oyununun logosu yenilendi

Bahsettiğimiz yeni logo.


Bize soracak olursanız bu logo yeniliğinin birkaç sebebi bulunuyor. İlk sebep, Grand Theft Auto VI için hazırlık olabilir. Grand Theft Auto Online oyununun kazandırdığı paraya bakacak olursak, Grand Theft Auto VI çıktığı zaman, GTA Online isimli oyun da birlikte gelecek. Bizler, serinin yeni oyununun 3 sene içerisinde piyasaya sürülmesini beklemiyoruz ama belki Rockstar Games ve bu ekibin patron şirketi, şimdiden Grand Theft Auto VI ile gelecek Grand Theft Auto Online için hazırlık yapıyor olabilir. Tabii bize soracak olursanız bu oldukça düşük bir ihtimal.

Daha büyük bir ihtimale sahip olan tahminimiz ise Grand Theft Auto Online oyununun artık Grand Theft Auto V oyunundan bağımsız olarak satılacak olması. Rockstar Games ve Take-Two Interactive, GTA Online içerisindeki mikro ödeme ögelerinden ciddi anlamda para kazandı ve ekip, bu kazancı 2018 ve 2019 senesinde de devam ettirebilmek için, Grand Theft Auto Online oyununu ayrı olarak satmak istiyor olabilir ve buna hazırlık olarak logo yenilenmiş olabilir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

GTA Online oyununun logosu yenilendi

Grand Theft Auto II için kullanılmış olan logo.


Başka bir küçük tahminimiz ise Grand Theft Auto Online içerisinde orijinal Grand Theft Auto oyunundan veya ikinci oyundan bazı içeriklerin gelecek olması. Tabii böyle bir şey mümkün olsa da, böyle bir etkinlik için koskoca markanın logosu değiştirilir mi, bilemiyoruz. Ayrıca bu logo değişiminin, birkaç gün önce Amazon tarafından sızdırılmış olan Grand Theft Auto V: Premium Edition ile bir alakası da olabilir. Grand Theft Auto V: Premium Edition paketinin içeriği ise bilinmiyor ama ada bakacak olursak, ana oyun ve çevrim içi mod olacaktır bu pakette. Oyun modları haricinde birkaç ekstra öge de bulunabilir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.