Grand Theft Auto VI oyununun nerede geçeceği hakkında yeni söylentiler var

Grand Theft Auto VI oyununun nerede geçeceği hakkında yeni söylentiler var

Ayrıca oyunun ne zaman çıkacağı hakkında da bilgiler var.

Rooster Teeth projesinin bir parçası olan The Know, YouTube üzerinden yayımladığı yeni bir video ile kendinden çok uzun süre bahsettirecek gibi görünüyor. Çünkü The Know, yayımladığı yeni videoda, Grand Theft Auto VI hakkında yeni bilgilere sahip olduğunu belirtiliyor. Bu bilgilere göre GTA 6 oyununun şu anki kod adı Project Americas ve oyun Miami içerisinde geçiyor. Tabii Grand Theft Auto evrenini ele alırsak, bu evrende iki adet Miami bulunuyor. Bunlardan bir tanesi herkesin bildiği Vice City, diğeri ise direkt Miami. The Know, oyunun hangisinde geçeceğini bilmiyor. Sadece Miami olarak biliyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

GTA 6

Peki, Grand Theft Auto VI oyununun kod adı neden Project Americas? The Know ekibine göre bunun sebebi, oyun içerisinde 2 adet büyük haritanın olacak olması. Bu haritalardan bir tanesi, dediğimiz gibi Miami veya Vice City olacak. Diğer harita ise Güney Amerika olarak geçiyor şimdilik. Sızdırılan bilgilere göre bu iki harita arasında uçakla yolculuk edebileceğiz. Tüm bunların haricinde, oyunun tam olarak hangi zamanda geçeceği de net değil. Geliştirici ekip, modern zaman ile 1980’lerin zamanı arasında bir seçim yapacaktır muhtemelen. Fakat serinin eski geliştiricilerinden biri, zamanında yeni GTA 6 oyununun 1980’lerin Miami’sinde geçmesini istediğini söylemişti.

Tüm bu bahsedilen şeyler güzel ama bir de oyunun ne zaman çıkacağı sorunsalı var. The Know ekibinin söylentilerine göre Grand Theft Auto VI, önümüzdeki 4-5 sene içerisinde piyasaya sürülecek. Yani efendim, şimdiki nesil konsollar için yeni bir Grand Theft Auto oyunu beklemeyiniz. Yeni oyun çok büyük bir ihtimalle PlayStation 5 ve yeni Xbox konsolları için çıkacak. Açıkçası, The Know ekibine güvenmemek için elimizde çok sebep yok. Kendileri düzgün çalışan bir ekip. Ayrıca The Know, Dark Souls III oyununu ilk sızdıran ekip olmuştu. Bu yüzden kendilerine olan güvenimiz daha da artmıştı. Eğer GTA 6 hakkındaki söylentileri doğru çıkarsa, bizler pek şaşırmayız.

GTA 6 tamam da, GTA Online’a ne olacak?

Söylentiler doğruysa, Grand Theft Auto VI, 2021 ile 2020 civarında piyasaya sürülecek. Peki, bu kadar zaman boyunca Grand Theft Auto Online oyununa ne olacak? The Know bu konuda bir şey demedi ama bizler bir şey diyebiliriz. Bundan sanırım yaklaşık 1 sene önce bir forum sitesinde, daha önce birçok Grand Theft Auto V bilgisi sızdırmış olan bir kullanıcı, Grand Theft Auto Online oyununa 2020 civarında Vice City haritası ekleneceğini belirtmişti. Bu eklenti haricinde oyuna 2-3 adet daha büyük ve ücretli genişletme paketi gelecekti. Eğer GTA 6 ile gerçekten Vice City bölgesine gidiyorsak, Rockstar Games bu oyunun çıkışı ile birlikte Grand Theft Auto Online oyununu da güncellemek isteyebilir. Yani, o söylenti doğru olabilir. Belki de direkt olarak Grand Theft Auto Online 2 çıkar, bilemiyoruz şimdilik.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.