Grand Theft Auto VI hakkında gerçek olmasını istediğimiz 8 söylenti

Grand Theft Auto VI hakkında gerçek olmasını istediğimiz 8 söylenti

Sizin görmek istediğiniz özellikler neler peki?

Grand Theft Auto VI söylentileri başladı artık, her ne kadar Rockstar Games hala Grand Theft Auto V için içerikler çıkarıyor olsa da. Söylentiler, tahmin edebileceğiniz üzere bayağı bir fazla, fakat bizim GTA 6 içerisinde görmek istediğimiz söylentiler de var. Bu yazımızı hazırlarken de, bu söylentiler arasında, GTA 6 içerisinde kesinlikle görmek istediğimiz söylentileri bir araya toparladık. Bizimle hemfikir olup olmadığınızı bilemiyoruz tabii. Bu sebeple, eğer hemfikir değilseniz veya sizin görmek istediğiniz başka içerikler varsa, bunları yorumlarda belirtebilirseniz seviniriz. Belki sesimizi Rockstar Games ekibi de duyar, belli mi olur?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

 GTA 6 Grand Theft Auto VI hakkında gerçek olmasını istediğimiz 8 söylenti

8. GTA 6 içerisinde, serinin bütün şehirlerinin bulunması

Günümüz açık dünya oyunları arasında, ciddi anlamda büyük dünyalara şahit oluyoruz. Peki, aynı durum neden GTA 6 için de geçerli olmasın ki? Yani, Vice City, Liberty City ve daha nicesi, neden Grand Theft Auto VI içerisinde bizleri karşılamasın ki? Düşünsenize, seri içerisinde geçen bütün şehirler arasında istediğiniz gibi gezip tozabiliyorsunuz. Cidden, çok mükemmel olmaz mıydı? Eminiz ki, biz dahil bütün oyuncular, o eski Grand Theft Auto anılarını canlandırmak için, tek tek bütün şehirlerde dolanacaktır.

7. Nintendo Switch için de piyasaya sürülmesi

Yani, günümüz oyunlarının büyük bir kısmı sadece PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarına sahip olan oyuncular ile buluşuyor. Hazır Nintendo Switch ile, Nintendo tarafı donanım açısından da güçlü bir platform ortaya çıkarmış ve PlayStation 4 ile Xbox One da uzun süre piyasada duracakken, neden Nintendo Switch kullanıcıları da oyunu oynayamasın ki? Grand Theft Auto: Chinatown Wars, Nintendo DS üzerinde de çıkışını gerçekleştirdiğinde, PlayStation Portable‘a göre daha farklı bir oynanışa sahipti. Konsolun özelliklerini kullanan oyun, daha eğlenceli bir haldeydi. Hazır Nintendo Switch de farklı ve eğlenceli bir yapıya sahipken, kesinlikle GTA 6 ile harika bir oynanış tecrübesi bizlere sunulabilir. Grafiklerden kısılır elbet muhtemelen, fakat zaten Nintendo kullanıcılarının grafikleri önemsediği falan yok.

6. Serinin ilk kadın kahramanı

Bunca zaman hep erkek ana karakterler ile oynamıştık oyunu ve bu sebeple, Grand Theft Auto serisinin oyunlarını oynarken, sürekli dünyaya bir erkek gözüyle bakmıştık. Peki, neden bir kadının gözüyle dünyayı görmeyelim ki? Geliştirici ekip tarafından GTA 5‘te her ne kadar organik olarak 3 erkek kahramanın uygun görüldüğü belirtilmiş olsa da, serinin gelecek yapımlarında bir kadın ana karakter görme ihtimalimizin de söz konusu olduğu belirtilmişti. Bakarsınız, Grand Theft Auto VI oynarken, dünyayı bir de bir kadın gözüyle tecrübe ederiz?

5. Ryan Gosling ve Eva Mendes

GTA serisi, oyuncuların olduğu kadar Hollywood yıldızlarının da ilgisini çekmeyi başarmış olan bir seri. Bunlara örnek olarak da Ray Liotta ve Michael Madsen gösterilebilir. Şimdi de, söylentilere göre Ryan Gosling ve Eva Mendes‘in, GTA 6 içerisinde karşımıza çıkma potansiyeli bulunuyor. Açıkçasını sorarsanız, biz böyle bir ihtimalin, olabilme potansiyelini sevdik. Hadi be Rockstar? Bir kıyak?

 GTA 6 Grand Theft Auto VI hakkında gerçek olmasını istediğimiz 8 söylenti

4. Tam sanal gerçeklik desteği

Günümüzde bizleri en çok heyecanlandıran olaylardan biri de, sanal gerçeklik. Kabul, biraz sağlam bir sistem istiyor, fakat oyun tecrübesini ilahi seviyelere taşıyor. Grand Theft Auto VI ile birlikte bizlere tam sanal gerçeklik desteği sunulursa, alabileceğimiz oyun zevkini hayal edebiliyor musunuz? Bildiğiniz GTA dünyasında, tam bir Grand Theft Auto temalı bir hayat yaşama fırsatımız olacak bu sayede. Peki, sizce böyle bir tecrübeye bizim tepkimiz ne olur? Tabii ki, “Lütfen be Rockstar Games, çok mu şey istiyoruz sanki?” olur. O sanal gerçeklik buraya gelecek!

3. Tanıdık yüzlerin de tekrar gelmesi

Buna Niko Bellic, Carl ya da diğer bilinen adı ile CJ de dahil. Yahu, bütün o efsaneleri tekrar, daha büyük ve kapsamlı bir Grand Theft Auto oyununda görmek gibi ne olabilir başka? Biz, GTA 6‘da, Niko Bellic, CJ ve diğer bütün eski ana karakterlerimizi görme ihtimalimizde hayat bulduk. Elbette bir söylenti tabii, ama yine de umutlarımızın tavan yaptığı bir söylenti. Kim istemez Niko Bellic ile tekrar kaos yaratmayı yahu?

 GTA 6 Grand Theft Auto VI hakkında gerçek olmasını istediğimiz 8 söylenti

2. Grand Theft Auto VI içerisinde bir 70’ler teması

Yine içimizde bir şeyleri kımıl kımıl bir hale sokan söylentiye geldi sıra. Yeni GTA 6‘nın 70’ler temasına sahip olması, ciddi anlamda muhteşem olmaz mıydı? Fakat, böylesi bir oyunda Trevor‘ı belki görebiliriz, ama Franklin? Neyse, Franklin‘den bir şey olmaz gibi görünüyor. Yani, 80’lerde geçen Vice City‘i konu alan oyundan sonra, 70’lerde geçen bir Grand Theft Auto, her ne kadar birçok karakteri göremeyeceğimiz anlamına gelse de, yine de fazlasıyla heyecan veren bir söylenti.

1. Zaman yolculuğu

GTA 6 içerisinde eğer böyle bir özellik olursa, işte o zaman daha evvel bahsetmiş olduğumuz özelliklerin de mantığı olur. Diğer bütün karakterleri görebileceğimiz zamanlara ulaşabilecek olmamız, güzel bir ayrıntı olurdu aslında. 70‘ler dahil, bir sürü zaman diliminde geçecek hikayeler, CJ, Niko Bellic ve daha nicesi karşımızda olacak, düşünsenize? Rockstar ekibi artık kesinlikle bir açıklama yapmalı ve bizleri tam olarak nasıl bir oyunun beklediğini anlatmalı. Daha şimdiden fena bir heyecan bastı bizi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.