avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 05.07.2021

Günümüzün en merak edilen başlıklarından bir tanesi olan GTA 6 ya da uzun adıyla Grand Theft Auto 6 hakkında çıkan bilgiler, bizleri fazlasıyla heyecanlandırmayı başarıyor. Bu sefer, oyun hakkında birden fazla haber çıktı ortaya. Verilen bilgiler arasında, GTA 6 çıkış tarihi ile ilgili bile bilgiler yer alıyor. Dilerseniz, lafı uzatmadan direkt olarak detaylara geçelim.

GTA 6 hakkında ortaya çıkan bilgiler arasında çıkış tarihi de var

Son zamanlarda internet üzerinde çıkan GTA 6 çıkış tarihi ile ilgili söylentiler dolanıyordu. Durum böyle olunca, Andy Robinson ve Jason Schreier gibi medyanın önemli isimleri, bu söylentileri araştırmaya başladı. Dahası da, söylentilerin, elde ettikleri bilgilere uyduğunu dile getirdiler. Bu da, biz oyuncuların içine su dökmeye başladı tabii.

Tom Henderson tarafından yayımlanmış bir videoda, oyunun 2024 veya 2025’te çıkacağı söyleniyordu. Jason Schreier ise, “Tom Henderson’ın oyun hakkında söylediği her şey, aldığım duyumlarla eşleşiyor.” dedi. Yani, GTA 6 çıkış tarihi olarak en kötü şartta 2025’i göreceğiz gibi görünüyor. Andy Robinson ise, “Bu, aynı zamanda VGC’nin GTA ile ilgili olarak, kendi kaynaklarından elde ettiği bilgilerle uyuşuyor. ” dedi.

Fakat, daha önceden ortaya çıkan haberlerde GTA 6’nın 2023 yılında çıkması ile ilgili söylentiler yer alıyordu. Demek ki, pandemi dönemi herkes için kötü geçmiş. En azından, durum hakkında böyle bir yorum yapabiliriz gibi görünüyor.

Vice City dönemine geri dönebiliriz

Oyun hakkında ortaya çıkan söylentilerden bir başkasında ise, tekrardan Vice City ayarlarına döneceğimiz yönünde. Fakat, Vice City‘nin daha modern halini göreceğimiz söyleniyor. Oyun hakkında ortaya çıkan bir başka bilgi ise, GTA 6’nın sürekli olarak içeriklerle daha da geliştirileceği yönünde. Fakat bu olay, Fortnite, Call of Duty Warzone ve benzeri şekilde gerçekleştirilecek deniliyor.

Ayrıca, yolda olan yapımın daha zeki NPC’lere sahip olacağı da, ortaya çıkan bilgiler arasında. Zaten, günümüz teknolojisi ile birlikte çok daha iyi bir yapay zeka gelmeyecek olsaydı, oyuncuları büyük hayal kırıklığına uğratırdı. En azından, biz fazlasıyla üzülürdük, oyunu merakla beklediğimiz her gün için. Şimdilik, ne yazık ki sabırla beklememiz gerekiyor, neler olup biteceğini. Fakat ilerleyen günlerde, Grand Theft Auto 6 hakkında daha yeni ve heyecan verici şeyler duyacağımızı düşünüyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.