Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 09.09.2021

GTA 5 yeni nesil konsollar için çıkışını yapacak. Bunu geçen yıl herhangi yeni bir GTA haberi beklerken görmüştük. Tabii ki yok artık demiştik ama yapacak bir şey yok. İşte bu yeni nesil konsollara çıkacak olan GTA 5 maalesef daha geç gelecek. Normalde 11 Kasım tarihinde yayınlanması planlanan oyunun çıkış tarihi Mart 2022 olarak değişti.

GTA 5 Hileleri: uçak, araba, para, silah, sınırsız mermi, ölümsüzlük

"Oyun her zamankinden daha güzel ve daha duyarlı olacak."

Rockstar Games daha önce GTA V ve GTA Online'ın "genişletilmiş ve geliştirilmiş" sürümlerinin 11 Kasım 2021'de PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için çıkacağını doğrulamıştı. Ancak bu akşamki PlayStation Showcase etkinliğinde gösterilen yeni bir fragman, oyunun Mart 2022'de çıkacağını doğruladı.

Rockstar, geçen yaz GTA V'nin PS5 ve Xbox Series X|S sürümlerini piyasaya sürme niyetini açıklamıştı. Yeni sürümlerin "en son donanımdan tam olarak yararlanmak için bir dizi teknik iyileştirme, görsel yükseltme ve performans iyileştirmesi içereceğini söyledi. Oyun her zamankinden daha güzel ve daha duyarlı olacak. Örneğin, Mafia serisiyle harika bir iş çıkardık ve GTA 5 şimdi inanılmaz olan üçüncü nesline geliyor" dedi.

Rockstar'ın ana şirketi Take-Two'nun CEO'su Mart ayında GTA V'in yeni nesil sürümleri hakkında garip bir açıklama yapmıştı. Açıklamada Remasterın oyuncular için güçlü bir deneyim sunacağından emin olduğunu söylemişti. Bu açıkçası biraz farklı. Oynanış olarak tamamen aynı olacak bir oyun için neden zorlanmalıyız ? Halbuki biz zaten 2013 yılından beri bu oyunu oynuyoruz.

Bunun yanında Rcokstarü GTA Online yeni sürümün piyasaya sürülmesiyle daha fazla içerik ekleyecek. PlayStation Plus üyeleri, Sony’nin Rockstar Games ile yaptığı  anlaşması sayesinde ek içeriklere sahip olacak. Ek olarak yayınlanan yeni fragmana aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.