Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 02.12.2018

Yakın zamanlarda bizlerle buluşmuş olan Red Dead Redemption 2, büyük bir oyuncu kitlesinin de beğenisini kazandı. Fakat, Red Dead Redemption 2 yokken, Rockstar Games ekibinin gözdesi GTA 5 gibi gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri olarak gösterebileceğimiz yapımdı. 2013 yılında çıkmış olan GTA 5 ile Red Dead Redemption 2 arasında elbette büyük farklar bulunuyordur görsel ve teknolojik anlamda. Sonuçta, aralarında 5 yıl kadar bir fark var. Hemen aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz video da, GTA 5 ile Red Dead Redemption 2 yapımlarını karşılaştırıyor.

GTA 5 ile Red Dead Redemption 2 arasındaki farklar gösterildi

Haberimize konuk olan videodaki GTA 5, bir PC üzerinde oynanıyor. 4K çözünürlük kalitesinde ve Ultra grafik ayarlarında oynanmakta olan GTA 5'ın rakibi ise Red Dead Redemption 2'nun Xbox One X üzerindeki hali. Öncelikle dikkatleri çeken şeylerden biri, GTA 5'ın ekstra keslinlik ayarları olacaktır. Red Dead Redemption 2, buna karşı olarak daha yumuşak bir görüntüye sahip. Ateş, yakın dövüş sistemi ve kar deformasyonu sistemleri de Red Dead Redemption 2 üzerinde daha iyi görünen özellikler arasında.

Çamurlara baktığımızda her 2 oyunda da çok iyi göründüğünü görebiliyoruz. Su efektleri konusunda ise Red Dead Redemption 2 biraz daha ileri adım atmış durumda. Işıklandırma teknolojileri geliştirilmiş ve ortamlar daha derin görünüyor Red Dead Redemption 2'da fakat bulanıklık yüzünden bazı sahneler GTA 5 üzerinde daha iyi görünüyor. Eğer hayallerimiz gerçek olursa ve Rockstar ekibi Red Dead Redemption 2'nun PC sürümünü getirirse, çok daha iyi görsellerle karşılaşacağımız kesin. Bir de üstüne RTX teknolojisi eklenirse Red Dead Redemption 2 tadından yenmez.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.