Menü
https://leadergamer.com.tr/playstation-store-big-in-japan/
Grand Theft Auto V , Liberty City , OpenIV 5 Temmuz 2017 11:01

Grand Theft Auto V için OpenIV geri dönmüş olsa da, dev Liberty City modu hakkında kötü haber var

OpenIV ekibi, muhtemelen daha büyük bir Grand Theft Auto V modu ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.


Bundan neredeyse 5 sene önce çıkmış olan bir oyun, günümüzde de aktif olarak konuşuluyor. Fakat bu konuşulmanın sebebi, ne yazık ki her zaman iyi şeyler olmuyor. Mesela, sadece birkaç hafta önce Grand Theft Auto V oyununun dağıtımcı ekibi, OpenIV isimli mod geliştirici ekibini ve bu ekibin programını tamamen piyasadan kaldırmıştı. Ardından, oyuncular bu duruma çok büyük tepki göstermişti ve dağıtımcı ekip, bu kararını geri almıştı. OpenIV, GTA 5 oyununa geri dönmüştü. Tabii, tüm bu olaylar yaşanmadan önce OpenIV ekibi, bir Liberty City modu üzerinde çalışıyordu. Bu mod sayesinde, Grand Theft Auto V haritasına, Grand Theft Auto IV haritası eklenecekti. Bu haritaya, hiçbir yükleme ekranı olmadan, uçakla veya gemiyle kendimiz gidebilecektik. Liberty City, bir ada olarak oyuna gelecekti yani. Fakat bugün kötü haber geldi ve OpenIV ekibi, bu modu iptal ettiklerini duyurdu.

OpenIV GTA 5 Liberty City

Daha önce 1 kez ertelenme almış olan bu Liberty City modu, açıkçası ertelenmesi ile bizleri pek şaşırtmadı. Çünkü ertelenme açıklamasında, geliştirici ekip sanki bu modu yapmak istemiyor gibi bir hava vardı. Belki de, oyunun dağıtımcı ekibi ile yaşadıkları sorunlar, o günlere dayanıyordu. OpenIV ekibi ise bu modun iptal edilmesinin nedeni olarak, GTA 5 dağıtımcı ekibinin poliçelerine uymamasını gösterdi. Mod geliştirici ekibi, bu modun iptali ardından, gelecek planları yapmaya başladıklarını da belirtti. Yani ekip, daha farklı ve büyük bir mod ile tekrar karşımıza çıkmaya hazırlanıyor olabilir.

Tüm bunların haricinde, En iyi PS4 oyunları yazımıza, En iyi Steam yaz indirimleri 2017 fırsatları yazımıza, Steam yaz indirimleri 2017 – 1 TL ile 20 TL arasındaki en iyi oyunlar yazımıza, Steam yaz indirimlerindeki en ucuz oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör