Grand Theft Auto V, bu senenin ilk çeyreğini, ikinci sırada sonlandırdı

Grand Theft Auto V, bu senenin ilk çeyreğini, ikinci sırada sonlandırdı

Ubisoft, Grand Theft Auto V'ı geride bırakmış.

7’den 70’e herkesin severek oynadığı, Rockstar Games tarafından geliştirilen Grand Theft Auto V, İngiltere’nin 2017 senesinin ilk çeyreğinin satış raporlarına göre ikinci sırada. 2015 yılında üçüncü kez PC platformu için çıkış yapan oyun, 2016’nın ilk çeyreğinde aynı dereceye girememişti. Gerçi, GTA 5 çıktığı zamandan bu yana hem grafikleriyle, hem oynanışıyla, hem de hikayesiyle adından söz ettirmeyi başarmıştı. Hâlâ Steam’in çok satanlar listesinde bir yerlerde dolaşırken bu başarıya şaşırmamak lazım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Grand Theft Auto V - GTA 5

Listenin birinci sırasındaki isim, Ubisoft markasına ait olan Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands oldu. Mart 2017 tarihinde çıkış yapan oyun çıktığı hafta çok konuşulmasına rağmen Nisan 2017 ve sonrasında sessizce köşesine çekilmişti. Demek ki o kadar da sessiz değilmiş, biz duymamışız. Yapılan indirimlerin de bu işte payının olduğunu düşünmek yanlış olmaz sanırım. Ayrıca oyunun tek başına oynamak için fazla zor olması, alan kişinin arkadaşlarını da almaya zorluyor bunu da unutmayalım. Kısacası Grand Theft Auto V’ı ikinci sıraya taşımasının geçerli sebepleri var gibi görünüyor.

Listenin üçüncü sırasında Horizon: Zero Dawn bulunuyor. Guerrilla Games tarafından geliştirilen, Playstation 4 platformuna özel olan oyun, tek bir platformun üzerinden, üçüncü sıraya yerleşmesi, kendisinin kalitesini de kanıtlar nitelikte. Başarılı grafikleri, başarılı oynanışı ve başarılı performansı ile oyun, bulunduğu sırayı gerçekten hak ediyor. Diğer yandan bu oyunun bir tek oyunculu oyunu olduğunu da hatırlatalım. Çünkü bu tür ayrıntılar oyunun satış rakamını ister istemez etkiliyor. Ne diyelim efendim, bu üç oyun için de başarılarının devamını dilemekten başka bir şey yapamayız.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR
  1. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands – Ubisoft
  2. GTA 5 – Rockstar Games
  3. Horizon: Zero Dawn – Sony
  4. Resident Evil VII – Capcom
  5. FIFA 17 – EA
  6. Call of Duty: Infinite Warfare – Activision
  7. The Legend of Zelda: Breath of the Wild – Nintendo
  8. For Honor – Ubisoft
  9. Mass Effect: Andromeda – EA
  10. Battlefield 1 – EA

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.