Grand Theft Auto V, 80 milyonluk satış rakamına ulaştı

Grand Theft Auto V, 80 milyonluk satış rakamına ulaştı

Grand Theft Auto V artık durdurulamıyor.

PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One ve Xbox 360 platformları için çıkışımı çok önce gerçekleştirmiş olan Grand Theft Auto V, 80 milyonluk satış rakamına ulaştı. Take-Two şirketinin yayımladığı yeni finansal raporlar sayesinde öğrenmiş olduğumuz bu yenilik, oldukça etkileyici çünkü şirket en son Şubat 2017 tarihinde bir açıklama yapmıştı ve 75 milyonluk bir satış yaptıklarını belirtmişti. Bu da demek oluyor ki; GTA 5, Şubat 2017 tarihinden bu güne kadar 5 milyon adet sattı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Grand Theft Auto V, 80 milyonluk satış rakamına ulaştı GTA 5

Bu noktada belirtmekte fayda var, Take-Two raporlarına göre GTA 5 satışlarının %75 kadarı kutulu olarak, geri kalan %25 kadarı dijital olarak yapılıyor. Yani, bu 80 milyonluk satışta PC platformunun biraz geride olduğunu söyleyebiliriz. Malum, kutulu satışlar artık sadece konsollarda aktif. Bu oyun haricinde, bir de oyunun çoklu oyuncu modu olan Grand Theft Auto Online var ortada. Aynı raporlara göre GTA Online da inanılmaz, rekor bir sene geçirdi. Şirket, Grand Theft Auto Online fazla açıklama yapmadı ama en çok paranın GTA Online cephesinden geldiğini biliyoruz, mikro ödemelerden ötürü.

Tüm bunların haricinde, Take-Two çatısı altında bulunan Mafia III, 5 milyon civarında; Sid Meier’s Civilization VI ise 2 milyon civarındaki bir satış rakamına ulaştı. Sid Meier’s Civilization serisine genel olarak bakacak olursak da, serinin 40 milyonluk bir satış rakamına sahip olduğunu görüyoruz. Son olarak, bir de NBA 2K17 oyunumuz var tabii. Açıklamalara göre bu oyun da 8 milyon civarında bir satış rakamına ulaştı. Ne diyelim? Take-Two, 2K Games ve Rockstar Games cephesinde işler bayağı iyi, belli oluyor.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.