Grand Theft Auto VI ile geri dönmesini istediğimiz 10 karakter!

Grand Theft Auto VI ile geri dönmesini istediğimiz 10 karakter!

İşte tüm detaylarıyla gelmesini en çok istediğimiz 10 karakter.

[buy_game url=”https://voidu.com/game/grand-theft-auto-v?ref=leadergamer.com.tr” baslik=”Grand Theft Auto V, 109 liradan Voidu’da satışta!” resim=”https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/voidu/cdn/large_oOGgbkKurYXIko9kbh2VSlThCeutIxJF.jpg”]

Her çıkan oyunuyla bizleri yıllar boyu kendine bağlamış, çıktığı dönem itibariyle tüm piyasayı domine etmiş, yılların eskitemediği ve hala popülerliğini azaltmadan yoluna devam ettiği nadir serilerden biri, Grand Theft Auto serisi… 2013 yılında çıkan serinin son oyunu Grand Theft Auto V ile birlikte artık çita iyice yükseldi ve doğal olarak da serinin bir sonraki oyunu olacak olan Grand Theft Auto VI ile ilgili teoriler de bir bir ortaya atılmaya başlandı. Bu yazımızda sizlere elimizden geldiğince eski Grand Theft Auto karakterlerini tanıtmaya, ve Grand Theft Auto VI’da karşımıza tekrar çıkmasını istediğimiz belli başlı 10 karakteri sizlerle detaylarıyla paylaşacağız. Listede; Grand Theft Auto: Vice City‘den tutun da, son Grand Theft Auto oyunu olan Grand Theft Auto V‘teki karakterlere kadar bir çok karakteri görebileceksiniz. İşte 2018’de çıkacağı hakkında söylentiler dolaşan yeni Grand Theft Auto oyunuyla birlikte geri dönmesini istediğimiz 10 karakter.

Başlamadan önce önemli not: Yazının içinde makul miktarda, GTA serisinin bir çok oyunundan hikaye kesitlerine yer verilmiştir. Eğer GTA oyunları arasından henüz oynamadığınız bir oyun varsa ve bu oyun hakkında herhangi bir bilgi almak istemiyorsanız, bu uyarımızı dikkate alınız.

IFWT_list4

10) Ken Rosenberg

Grand Theft Auto: Vice City‘de ana karakterimiz olan Tommy’nin yükselişinde az da olsa emeği bulunan ve oyunda bize ilk tanıtılan karakter olma özelliğine sahip bu avukat abimiz. Peki, nedir bu kadar önemli yapan bu adamı diye soracaksınız şimdi. Gereğinden fazlaca konuşan ve aynı zamanda bir tavuk kadar korkak olan karakterimiz, bu tavırlarıyla oyuncuların büyük çoğunluğunun sempatisini kazanmıştı. Ayrıca Grand Theft Auto: San Andreas ile oyunculara tekrar selam çakan karakterimiz; daha sonra akıbetini hiç bilmediğimiz bir şekilde ortalıktan kaybolmuştu. Yeni çıkacak olan Grand Theft Auto oyununda kendisini görmekten büyük sevinç duyarız.

875082371a59de040a11ff6dca873363.669x398x1

9) OG Loc

Sadece Grand Theft Auto: San Andreas‘ta gözüken karakterimiz, bir Burger Shot temizlikçisi olarak karşımıza çıkmış ve ardından bize basit bir temizlikçiden daha fazlası olduğunu göstermişti. Çete işlerine oldukça meyilli olan OG Loc, çeşitli suçlardan hapis yatmış ve çeteler arasında itibar kazanmıştı. Aynı zamanda hip hop yıldızı olan bu karakter San Andreas’ta biraz başımızı ağrıtsa da yine de San Andreas dendiğinde akla ilk gelen isimlerden biriydi. Özellikle diyaloglardaki espri yaklaşımlarıyla kendisine bizi epey bir güldürmüştü. Grand Theft Auto VI‘da büyük bir rolü olmasa da kesinlikle bulunmasını isteyeceğimiz karakterlerden birisidir kendisi.

48

8) Brucie Kibbutz

Grand Theft Auto: IV, serinin diğer oyunlarına karşın mizah anlayışı daha katı ve daha ağır olan bir oyundur. Gerek karakterleriyle olsun gerek de atmosferiyle olsun daha ciddi bir yapısı vardır. Brucie işte tam bu noktada oyundan ayrılan karakterlerden birisiydi. Deli dolu, araba sevdalısı ve kendine güveni çok olan Brucie, Niko’yu araba yarışlarına katılması için ikna eden ve bir çok görevde yardımını esirgemeyen, sevilen Grand Theft Auto karakterlerinden birisiydi. Ne diyelim, Grand Theft Auto VI‘da kendisini görmekten büyük memnuniyet duyarız efenim!

LoveFist-Artwork

7) Love Fist

İskoç metal grubu olan Love Fist; ilk olarak Grand Theft Auto: Vice City‘de karşımıza çıkmıştı. Çeşitli işlerini, ana karakterimiz Tommy‘e hallettiren grup, özellikle lumizinle çıktığımız görevdeki neşeli ve esprili tavırlarıyla, bizi kendilerine hayran bırakmıştı. Serinin sonraki oyunları olan Grand Theft Auto: San Andreas, Grand Theft Auto IV ve Grand Theft Auto V‘te kendileriyle yüz yüze görüşme fırsatı bulamamış olsak da, duvar yazıları, dövmeler ve t-shirtlerdeki logo ve yazılar vasıtasıyla varlıkları konusunda hem fikir olmuştuk. Ayrıca çok detaya girmeden bir bilgi vermek gerekirse; Grand Theft Auto V‘teki televizyon programlarından biri olan Fame or Shame‘e katılan grubun solisti Jez Torrent; grubun Vice City’den sonra gözüken tek sanatçısıdır.

7cbcc30cb9febbd11bc7e02103b527de

6) Michael De Santa

Kimi Grand Theft Auto oyuncularına göre oyunun en ana karakteri, kimilerine göre Tommy çakması ve kimilerine göre de orta yaş bunalımında ailesiyle arası iyi olmayan bir baba. Aslında Grand Theft Auto V’teki 3 karakter için de serinin önceki oyunlarındaki karakterlerden kısmen esinlenilmiş diyebiliriz. Fakat şu an konumuz ne Franklin ne de Trevor. Michael‘a dönecek olursak; Michael ne sadece Tommy Vercetti kadar hırslı, acımasız ve gözünü para hırsı bürümüş, mafya olma yolunda ilerleyen bir adam ne de sıradan bir aile hayatına sahip sıradan bir baba. Bunlar arasında ikilem yaşayan bir karakter diyebiliriz. Bazen eşi ve çocuklarıyla ilişkisi bir türlü istediği gibi gitmeyen ve sürekli aldatılan bir aile babası, bazense kendini bir anda bir soygunun içinde bulan, gözünü para kazanma hırsı bürümüş Los Santos’un en azılı suçlularından bir tanesi. Fakat diğer karakterlerden ayrılan en önemli özelliği ise ; yeterince şımarık ve bir o kadar da kendisini sevmeyen iki çocuğa sahip olmasına rağmen onlar için her şeyi yapmaya hazır bir baba olması. Michael’ı Grand Theft Auto VI’da görmek her Grand Theft Auto oyuncusunun isteyeceği bir şey olsa gerek…

Gta5-artwork-84-hd

5) Lazlow Jones

İlk olarak Grand Theft Auto III‘te adından bahsedilen karakterimiz, neredeyse tüm Grand Theft Auto oyunlarından aşina olduğumuz nadir isimlerden birisidir. Gerçek hayattaki Lazlow Jones adlı ünlü DJ‘den esinlenerek yaratılan karakter gerçekte olduğu gibi Grand Theft Auto serisinde de ünlü bir DJ’dir. İlk olarak Grand Theft Auto V‘te kanlı canlı karşımıza çıkan Lazlow; Grand Theft Auto VI‘da kendisini fiziksel olarak göremeyecek olsak da, en azından çeşitli radyo yayınlarıyla yeniden bizlerle olmasını çok isteriz.

2803

4) Yusuf Amir

Grand Theft Auto IV‘ün ikinci hikaye paketi olan The Ballad of Gay Tony‘nin unutulmaz karakterlerinden birisidir. Brucie‘ye benzer şekilde eğlenceli, hareketli bir kişiliğe sahip olan Arap milyarder Yusuf Amir, özellikle Grand Theft Auto fanları tarafından serinin bir sonraki oyununda tekrar görülmek isteniyor. Tabii ki altın kaplı helikopteri ve Uzi’siyle birlikte…

sa_artwork_5

3) Carl ‘C.J’ Johnson

Grand Theft Auto serisinin en unutulmaz ve en sevilen karakterlerinden biri olan Carl ‘C.J’ Johnson; annesinin öldürülmesi üzerine Los Santos‘a dönmüş ve Memur Frank Tenpenny‘e kadar uzanan bir intikam hikayesiyle birlikte bizlere kendini sevdirmişti. Serinin sonraki oyunlarında adı geçse de fiziksel olarak hiç bir şekilde karşımıza çıkmayan kahramanımıza; özellikle Grand Theft Auto IV ve Grand Theft Auto  V’teki çeşitli göndermelerle varlığına şahit olmuştuk. Umarız ki CJ; Grand Theft Auto VI ile birlikte tekrar sevenleriyle buluşur.

d24832440bfcb6e68a976df80b7b5ae0

2) Trevor Philips

Hasta ruhlu, çılgın, agresif ve garip bir şekilde de sempatik olan Trevor Philips; Grand Theft Auto V’in 3 ana karakterinden birisidir. Michael’ı anlatırken bahsetmiştik; Franklin’in CJe, Michael’ın da Tommye oldukça benzediğini. İşte Trevor ne CJ boyutunda ne de Tommy boyutunda bir karakter. Trevor bizlere, Grand Theft Auto tarihinin şu ana kadar hiç görmediği bir psikopatın nasıl biri olduğunu göstermişti. Özellikle karakteri oyunda ilk gördüğümüz sahnede; Grand Theft Auto IV’ün The Lost and Damned ek paketinde kontrol etmiş olduğumuz ana karakter olan Johnny Klebitz’i öldürmesiyle bizlere nasıl saykodelik bir karakter olduğunu göstermişti. Bu hali ve tavırları bir çok fan kesimden tepki almış olsa da bir çok oyuncunun gönlünde taht kurmayı başarmıştı. Eğer böyle bir liste oluşturduysak, Trevor‘ı listeye dahil etmemek büyük ayıp olurdu.

tommy_vercetti___grand_theft_auto_vice_city_by_rozenbergg-d869crz

1) Tommy Vercetti

Geldik Grand Theft Auto serisinin bir çok otoriteye ve bize göre en çok beklenen karakterine, Tommy Vercetti’ye. Grand Theft Auto: Vice City‘nin ilk çıkışının üzerinden tam 13 yıl geçti ama etkisi hala tam olarak geçti diyemeyiz. Biz de dahil tüm Grand Theft Auto oyuncuları; Vice City’e tekrar dönmenin hayalini kurdu, durdu yıllardır. Yani 80’lerin Miami’sine. Bildiğiniz üzere Grand Theft Auto: Vice City, Scarface filminden esinlenilerek oluşturulmuş hayali Vice şehrinde geçiyordu. Doğal olarak ana karakterimiz olan Tommy Vercetti de filmdeki Scarface karakterinden esinlenilerek oluşturulmuştu. Tommy; Vice City’e, Sonny Forelli’ye olan borcunu kapatmak için gönderilmiş, şehrin ışıltılı dünyası karşısında kendini bir anda Vice City’nin suç batağının tam ortasında bulmuş bir karakterdi. Kot pantolonu ve 80’ler Miami’sinin olmazsa olmazı Hawai gömleğiyle suçtan suça koşan Tommy bir anda tüm şehrin kontrolünü ele almayı başarmıştı. Grand Theft Auto VI‘da bırakın sadece Tommy‘i görmek, oyunun direkt olarak hayaller şehri Vice City’de geçmesini çok ama çok isteriz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.