Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 21.05.2015

Grand Theft Auto V’te araba kullanıp, boş boş dolaşmak oldukça eğlenceli değil mi? Peki, bu eğlenceye neden biraz da gerçekçilik katmıyorsunuz? Artık Los Santos ve diğer bölgelerde bulunan benzinlikler sizlere kapılarını açıyor, çünkü Grand Theft Auto V’e benzin sistemi geliyor!

Grand Theft Auto V için geliştirilen bu mod sayesinde haritanızın üzerinde benzininizi gösteren bir gösterge çıkıyor. Benzininiz bittiğinde, arabanın motoru kendi kendine kapanıyor. Eğer benzin almak isterseniz, herhangi bir benzin istasyonuna girip kornaya basmanız yeterli olacaktır. Eğer benzin istasyonu yakınlarda yoksa, Jerry Can ile de arabanıza benzin doldurabilirsiniz. Ayrıca oyunu FPS modunda oynarken, benzininiz azaldığında benzin ikonunun yandığını da görebilirsiniz. Oldukça hoş bir detay!

Bu modu kurabilmek için öncelikle Script Hook V moduna ihtiyacınız olacak. Script Hook V modunu indirdiğinizde, dosyanın içerisindeki dosyaları Grand Theft Auto V’in kurulu olduğu yere kopyalamanız yeterlidir. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra benzin modunu indirmeye başlayabilirsiniz. Benzin modu için de, indirdiğiniz .rar dosyası içindeki dosyaları Grand Theft Auto V’in kurulu olduğu yere kopyalamanız yeterli olacaktır. Ayrıca FuelScriptV.lua isimli dosyanın scripts\addins\ dizininde olup, olmadığını da kontrol etmeyi unutmayın.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.