Menü
https://leadergamer.com.tr/counter-strike-oyuncusu-1000-yil-ban/
Grand Theft Auto V 8 Şubat 2017 12:15

Grand Theft Auto V, bu güne kadar tam 75 milyon dağıtıldı

Ayrıca Take-Two, Grand Theft Auto Online ile Red Dead Online arasında hiçbir rekabetin olmayacağını söyledi.


Take-Two, henüz sonuna geldikleri finansal yılın sonunda, yeni bir toplantı düzenledi ve bu toplantı sırasında bol bol Grand Theft Auto V oyunundan bahsedildi. Take-Two ekibinin COO koltuğunda oturan Strauss Zelnick cephesinden gelen açıklamalara göre, Eylül 2013 tarihinden bu güne kadar, Grand Theft Auto V tam 75 milyon adet dağıtıldı. Ayrıca NPD raporlarına göre de bahsettiğimiz popüler oyun, 2016 senesinin en çok satanlar oyunları arasında 6. sırada idi. Hatırlayacak olursanız, Kasım 2016 tarihinde bu oyunun 70 milyon adet dağıtıldığını belirtmiştik. Bu kadar yaşlı bir oyunun, Kasım 2016 ile Şubat 2017 arasında 5 milyon adet daha dağıtılması, gerçekten inanılmaz bir başarı. Zaten bu başarıyı da hak ediyor oyun. Haksız mıyız?

Grand Theft Auto V, bu güne kadar tam 75 milyon dağıtıldı

Grand Theft Auto V başarısı durdurulamaz gibi görünüyor fakat hiçbir başarı da sonsuza kadar sürmez. Bunu en iyi bilen ekip de zaten Rockstar Games ve Take-Two ekipleridir. Grand Theft Auto V başarısının sonsuza kadar gitmeyeceği için bir de Red Dead Redemption 2 duyurusu almıştık. Fakat şöyle bir durum var, şu an piyasada Grand Theft Auto Online var. Bir de Red Dead Online olacak. Böyle 2 derin çoklu oyuncu oyunu varken, Rockstar Games ne yapacak? İki oyun arasında rekabet olacak ? Take-Two bu konuda bir açıklama yaptı ve Grand Theft Auto Online ile Red Dead Online arasında hiçbir rekabetin olmayacağını duyurdu.

Strauss Zelnick ise bahsettiğimi konuda, “Eğlenceye hiçbir zaman ihtiyacınız olmaz. Sadece eğlenceyi isteyebilirsiniz. Eğer markette eğlence adına size hitap eden bir şey yoksa, herhangi bir şey almanın bir anlamı yok. Fakat size hitap eden 1’den fazla şey varsa da, eğlenceyi isteyen kişiler, bunların hepsini tüketir. Bu yüzden, piyasaya süreceğimiz hiçbir oyun ile dinamik bir rekabetin ortaya çıkacağını düşünmüyoruz.” diyor.

Kaan GEZER Editör