Grand Theft Auto Online için planlanan tüm ek paketler ve genişlemeler ortaya çıktı

Grand Theft Auto Online için planlanan tüm ek paketler ve genişlemeler ortaya çıktı

Onlarca küçük ek paket, harita genişletmeleri, North Yankton, Liberty City ve çok daha fazlası.

Grand Theft Auto Online şu an Rockstar Games için oldukça önemli çünkü geliştirici firma da, yayıncı firma da oldukça güzel bir şekilde para kazanabiliyor bu oyundan. Grand Theft Auto V ise sadece ana oyun satışlarını getiriyor firmalara. Bu durumda, geliştiricilerin de, yayıncıların da oyunun çoklu oyuncu kısmının üstüne düşmesi çok normal. Bu güne kadar da bunu gördük. Grand Theft Auto Online için düzenli ek paketler, güncellemeler, etkinlikler derken Grand Theft Auto V çok sönük kaldı. Peki, daha ne kadar sönük kalacak Grand Theft Auto V? Bu sorunun cevabı bugün ortaya çıktı. Grand Theft Auto forumlarında, Grand Theft Auto Online için planlanan tüm ek paketler, harita geliştirmeleri ve diğer küçük şeyler sızdırıldı!

Grand Theft Auto Online

Grand Theft Auto Online için sızdırılan planların başında Law and Order ek paketi görünüyor. Söylenene göre bu ek paket ile birlikte polis arabaları satın alınabilecek ve açık dünyada polis görevleri yapabileceğiz. Ardından sızdırılan bilgi ise The Luxury Living adında bir ek pakete ait. Yine söylenene göre, bu ek paket sayesinde malikaneler alabileceği ve bu malikane sınırları içerisinde dolaşabilecek egzotik hayvanlara sahip olabileceğiz. Ardından sızdırılan bir diğer ek paket ise The Blaine County and Paleto oldu. The Blaine County and Paleto sayesinde ise Grand Theft Auto Online’ın tümünde evcil hayvanlarımızı gezdirebileceğiz. Ayrıca hayvanların dolaştırma sisteminin, oyundaki VIP sistemi ile benzer olacağı söyleniyor. Ayrıca bahsettiğimiz son ek paket ile birlikte oyuna avcılık lisanları, avcılık ekipmanları ve ambar satın alma özelliğinin de geleceği söyleniyor.

Haberimizin bu kısmına kadar sadece küçük ek paketlerden bahsettik. Tabii ki her ek paket için yazdığımız 1-2 yenilik, o kadar ile sınırlı değil. Klasik olarak yeni kıyafetler, araçlar, silahlar da oyuna eklenecektir fakat o ek paketlerin temeli o şekilde. Fakat şimdi ise çok daha büyük bir durum var. Söylenenlere göre, 2017’nin son çeyreğinde Grand Theft Auto Online’ın haritası büyütülecek. Tamamen ücretli olacak olan bu ek paket, yukarıda yazdıklarımız ücretsizdi bu arada, North Yankton ve Liberty City haritalarını oyuna ekleyecek. Bu harita genişletme paketinin çıkışından tam 1 sene sonra, yani 2018’in son çeyreğinde, oyun tekrar bir harita genişletme paketine kavuşacak. Yine ücretli olacak olan bu paket, San Fierro ve Las Ventures haritalarını oyuna getirecek.

Tüm bu bilgileri sızdırmış olan kişi, bu bilgilerin arasında Vice City’den de bahsetmiş bulunuyor. Bahsettiğine göre, Grand Theft Auto Online’a Vice City haritası genişletmesi getirilebilir fakat, böyle bir genişletme Grand Theft Auto VI çıkana kadar, tahminen 2020 senesine kadar, gelmeyecek. Grand Theft Auto Online’ın bir sonraki Grand Theft Auto oyununa taşınacağını göz önünde bulundurursak, böyle bir genişletme pek de mantıksız gelmiyor. Her neyse, sızdırılmış bilgiler henüz bitmesi. Aksine, iş bayağı bir ilginçleşiyor.

maxresdefault-1

Tüm bu bilgileri sızdıran kişinin dediklerine göre San Fierro ve Las Ventures aslında Grand Theft Auto Online içerisinde bulunuyordu fakat Xbox 360 ve PlayStation 3’ün güçlerini çok zorladığı için, son anda oyundan çıkartıldı. PlayStation 4, PC ve Xbox One için tekrar geliştirilen bu 2 haritanın geliştirilme süreci henüz bitmedi ve Rockstar Games bu sürecin 2018’de biteceğini düşünüyor. Ayrıca sızdırılan bilgiler arasında Grand Theft Auto V için yapılan senaryo ek paketi hakkında da bilgiler var. Söylenene göre Rockstar Games, Grand Theft Auto Online’ın başarısından etkilendi ve senaryo ek paketini tamamen iptal etti, Grand Theft Auto Online için ek paket çıkartabilmek için. Bu noktadan baktığımız zaman, eğer Rockstar Games ve yayıncı firma oyunun senaryo ek paketini iptal ettiyse, pek de haksız sayılmazlar çünkü daha önce Grand Theft Auto Online’ın çok para kazandırdığını sizlere belirtmiştik.

Sızıntıların devamında, kullanıcı tekrar North Yankton ve Liberty City ek paketine değiniyor. Kullanıcının söylediğine göre bu harita genişletmesi, 2017’nin Eylül ayında çıkışını gerçekleştirecek ve içerisinde, 2 harita için de bir bilet, VIP üyelik, ön sipariş verirseniz 1 milyon adet gazino bileti içerecek. Ekstra bilgilere göre, gazino biletleri mikro ödeme ile satılmayacak ve VIP üyelikler Los Santos’da açılacak olan gazinoya erişim hakkına sahip olacak. Ayrıca, Liberty City, North Yankton ve Los Santos haritalarında birer tane gazino olacak ve hepsi senkronize bir şekilde çalışacak. Bunun haricinde, Liberty City sayesinde borsa oynayıp, hisse alıp satabileceğiz. Son olarak, bahsettiğimiz 2 adet harita genişletmesi de bir oyun fiyatında, yani 60 dolar olacak.

Grand Theft Auto Online için planlanan tüm ek paketler ve genişlemeler, sızdırıldığı kadarı ile bu kadar. Bunlar, direkt olarak Grand Theft Auto forumları üzerinden, bir kullanıcı tarafından sızdırıldı. Fakat bu bilgileri sızdıran kullanıcı, basit bir kullanıcı değil. Kendisinin forumda sadece 2 adet gönderisi bulunuyor. Gönderilerden bir tanesi bu. Diğeri ise, henüz Grand Theft Auto Online duyurulmadan önce yazılmış ve oyun hakkında her şeyin sızdırılmış olduğu bir gönderi. Yani, bu yüzden sızdırılmış olan tüm bu bilgilere güvenebiliriz sanırım. Ayrıca, aynı kullanıcı bu sızdırmasında bir de motorcu ek paketinden bahsetmişti. Bu bilgilerin, 13 Ağustos 2016 tarihinde verildiğini göz önünde bulundurursak, bilgileri sızdıran arkadaşın ilk ek paket tahmini tutmuş. Diğerleri neden tutmasın?

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın