Gran Turismo Sport, motor sporları lisansı kazandıracak!

Gran Turismo Sport, motor sporları lisansı kazandıracak!

Yanlış görmediniz, bildiğiniz motor sporları lisansı!

Gran Turismo Sport sayesinde, belki de çocukluğundan beri profesyonel yarışçı olmak isteyenler amacına ulaşacak ve hayır, sanal ortamda değil. Ayrıca bir önceki oyunlarda olduğu gibi sadece tonla turnuva kazanıp arabayla antrenman yapanlar ayrıcalıklı olmayacak. Herkes, PlayStation 4 ile evlerimizde ağırlayacağımız oyun sayesinde FIA Gran Turismo Dijital Lisansı kazanabilecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

gran-turismo-sport-screen-03-ps4-us-19may16

Gamespot‘a özel açıklamalar yapan Gran Turismo serisi yapımcısı Kazunori Yamauchi, bu hususa şu şekilde açıklık getirdi. “Bu, oyunda belli bir seviyedeki performansa erişilince gerçek bir motor sporları lisansı verecek bir program. Şahsen benim bir motor sporları lisansım var. Ancak bu lisansı almak hiç de kolay değil. Çok zaman ve para gerektiriyor, ayrıca günümüzde motor sporlarına olan ilgi de azalmış durumda. Bu program sayesinde, gerçek hayattaki motor sporlarına olan ilgiyi artırmayı amaçlıyoruz.”

Lisansı almak için bazı aşamalar var, öncelikle tabii ki bir ehliyete sahip olmanız gerekiyor. Sonrasında oyunda özel bir yarış modunu tamamlamalı, hikaye modundaki bütün yarışlarda gümüş ve üzeri madalya almalısınız. Ayrıca belirli bir sürücü seviyesine ve sportmenlik puanına ulaşmanız gerekmekte. Eğer gerçek bir teste hazırsanız, Polyphony Digital’in geliştirdiği ve 15 Kasım 2016 tarihinde çıkışını sadece PlayStation 4’e yapacak oyunu beklemeye koyulabilirsiniz. Şimdilik, sizi oynanış videosuyla baş başa bırakalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.