Gran Turismo Sport, dinamik hava şartları ve gece-gündüz döngüsü içermeyecek

Gran Turismo Sport, dinamik hava şartları ve gece-gündüz döngüsü içermeyecek

Buna karşılık geliştirici ekip, oyunlarının 1080p/60 FPS olması için elinden geleni yapıyor.

Yarış simülasyonları oyunlarının en klasiklerinden olan Gran Turismo serisinin yeni oyunu, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için çıkışını gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Gran Turismo Sport isimli bu yapıt, çıkışını 2017 senesinin içerisinde yapacak ve kapalı beta sürecinden gördüğümüz kadarıyla, bizlerin karşısına başarılı grafikler ile çıkacak. Peki, bu grafikleri ne gibi detaylar destekleyecek? DriveClub oyununda olduğu gibi dinamik hava şartları ve gece-gündüz döngüsü bekliyorsanız, biraz yanılabilirsiniz. Çünkü geliştirici ekipten gelen yeni açıklamalara göre Gran Turismo Sport, dinamik hava şartları ve gece-gündüz döngüsü içermeyecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Gran Turismo Sport, dinamik hava şartları ve gece-gündüz döngüsü içermeyecek

Gran Turismo Sport geliştiricileri bu konu hakkında, “Hava şartlarının, yarış başlamadan önce seçilmesini istiyoruz. Yani oyun anında birden değişen hava şartları göremeyeceksiniz. Hava şartlarına verilen özgürlük ile oyunun kalitesi bizce dengeli olmalı ve bu iki, dengeyi gerçekten ciddi bir şekilde değiştirebiliyor. Biz de bunu dengede tutmak istiyoruz. Serinin önceki oyunlarında dinamik hava şartlarını uyguladık ve sonuçlarını da gördük. Bu yüzden, yarış başlamadan önce bu şekilde kısıtlamalar ile sizlere kaliteli bir oyun sunmak istiyoruz. Sonuç olarak hedeflediğimiz değerler 1080p/60 FPS ve bunu elde edebilmek için fedakarlık yapmak gerekiyor.” dedi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Mass Effect: Andromeda inceleme yazımıza veya Halo Wars 2 inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. Yakın zamanda resmi duyurusu gerçekleştirilmiş olan Destiny 2 hakkında bildiğimiz her şeye de mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.