Gözleri olmadan doğan bir adam, yine de video oyunu oynuyor

Gözleri olmadan doğan bir adam, yine de video oyunu oynuyor

Hatta oyun oynamayı bir hobi olarak görecek kadar seviyor.

Hayatta karşımıza çıkan zorlukların, bazılarına göre ne kadar küçük zorluklar olduğunu anlamamız oldukça güç olabiliyor. Bilateral Anophthalmia hastalığı, yani doğuştan iki gözünün de olmaması sebebiyle kör olan Toby Ott, zorlukları aşmanın en büyük örneğini bizlere gösteriyor. Video oyunu oynamayı oldukça seven ve bunu bir hobi olarak gören Toby Ott, görememesine rağmen DOOM için modlar bile geliştiriyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Video Oyunu

Şu anda 27 yaşında olan Toby Ott, beş yaşından beri video oyunlarıyla iç içe. Mortal Kombat’ı deneyerek oyun dünyasına atıldığını ve görsellerle dolu olan bir dünyaya nasıl alıştığını bir belgeselde bizlere anlatıyor Toby Ott. Özellikle yaptıklarından geri bildirim alabildiği için dövüş oyunlarından hoşlandığını söyleyen Toby, her türlü oyunu deneyimlediğini ve uzun uğraşların sonunda bitirmeyi başardığını belirtiyor. Çoğumuzun zorlandığı herhangi bir video oyunu, her şeyini ortaya koyarak tamamlamayı başaran Toby için oldukça eğlenceli.

Hikayesi ve karakterleri sebebiyle Final Fantasy serisini oldukça sevdiğini söylerken, arkadaşları ve kuzenleri sayesinde oyunun nasıl oynanacağını öğrendiğini de ekliyor. Oyun menülerinde hareket etmek kendisi için başlarda bir zorluk olsa da, alıştıktan sonra yerlerini çoktan ezberlemiş oluyor. Duke Nukem ve DOOM gibi nişancı oyunlarına da aşina olan oyuncunun son zamanlarda DOOM için mod geliştirmeyi denediğini bile biliyoruz. Toby’e göre, Final Fantasy gibi bir oyunu kör olarak oynamak yepyeni bir zorluk seviyesi; ve o bu seviyede ilerlemeyi seviyor. Dilerseniz hemen aşağıdan kısa belgeseli izleyebilir ve her şeyi 1. ağızdan dinleyebilirsiniz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.