Avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 16.03.2021

THQ Nordic, Gothic Remake için Steam mağaza sayfasını açtı ve birçok yeni görsel paylaştı. Bu görsellerden anlaşıldığı üzere Gothic Remake, yeni nesle tam anlamıyla uygun bir yeniden yapım olacak. Gothic Remake, Alkimia Interactive’in Barcelona, ​​İspanya’da yeni kurduğu stüdyo tarafından geliştiriliyor. Gothic Remake, stüdyonun elinden çıkan ilk proje olacak. Görünüşe göre, daha ilk projeleriyle birlikte güzel bir imaj çizmiş olacaklar. En azından görseller, gelecek vadediyor.

Gothic Remake için 5 adet resmi görsel THQ Nordic tarafından paylaşıldı

Gothic Remake'de Nameless Hero olarak oyuna başlayacaksınız. Oyunda, ömür boyu hüküm giymiş bir mahkumun kaderini deneyimleyeceksiniz. Vahşi hayvanlar, yaratıklar ve tehlikeli üne sahip mahkumların dünyasında hayatta kalmanız gerekecek. Ek olarak, oyun modernize edilmiş bir savaş sistemine sahip olacak. Bu savaş sistemi, orijinal savaş sisteminin temel unsurlarını günümüz standartlarına taşımaya çalışacak. Bu arada, oyunun Steam sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gothic Remake için herhangi bir çıkış tarihi verilmedi. Yeni açılan stüdyo ile ilgili, Alkimia Interactive stüdyosunun başta gelen isimlerinden Reinhard Pollice, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Alkimia Interactive stüdyosunu, birinci sınıf bir rol yapma oyunu stüdyosu olarak inşa etmeye çalışıyoruz. Amacımız, Güney Avrupa’da PC ve konsol oyun geliştiricileri arasında en iyi adreslerden biri olmak.” dedi. Oyun PC, PlayStation 5, Xbox Series X ve Xbox Series S platformları için geliştiriliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.