Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 12.03.2021

THQ Nordic, bugün yeni stüdyosu Alkimia Interactive’in Barcelona, ​​İspanya’da kurulduğunu duyurdu. Basın bülteninde belirtildiği gibi, Alkimia Interactive yakında çıkacak olan Gothic Remake üzerinde çalışıyor olacak. Stüdyo, 2020 yılının yaz aylarında faaliyete geçti ve rol yapma oyunu geliştiricilerinden oluşan sağlam bir ekibi bir araya getirmeye başladı. Daha sonra stüdyo, İspanya’nın önemli şehirlerinden Barcelona’da, ilk projeleri üzerinde çalışmaya koyuldu.

Gothic Remake Alkimia Interactive tarafından Barcelona stüdyosunda geliştirilecek

THQ Nordic’in yeni stüdyosu, halen aralarına katılacak yeni iş arkadaşları arıyor. Ekip, her geçen gün daha da büyüyor. Şimdilik ekibin amacı, yüksek kalitede rol yapma oyunları geliştirmek. Bu işe de Gothic’in Remake versiyonunu yaparak başladılar. Oyunun geliştirmesi tüm hızıyla devam ediyor ve stüdyonun emeklerinin karşılığında ortaya çıkan sonuç, önümüzdeki aylarda oyuncularla paylaşılacak. THQ Nordic’in dediğine göre oyuncuların çağrısına kulak verilecek ve oyunun renk paletiyle oynanacak. Oyun, gri renge daha çok ağırlık verecek ve o renkli dünyadan bir tık uzaklaşacak.

Alkimia Interactive stüdyosunun başta gelen isimlerinden Reinhard Pollice  yaptığı açıklamada, “Alkimia Interactive stüdyosunu, birinci sınıf bir rol yapma oyunu stüdyosu olarak inşa etmeye çalışıyoruz. Amacımız, Güney Avrupa’da PC ve konsol oyun geliştiricileri arasında en iyi adreslerden biri olmak.” dedi. Oyun PC, PlayStation 5, Xbox Series X ve Xbox Series S serisi için geliştiriliyor. Maalesef, oyunun çıkış tarihi ile ilgili elimizde hiçbir bilgi yok.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.