Artık Görev Yöneticisi üzerinden ekran kartı performansınızı takip edebileceksiniz

Artık Görev Yöneticisi üzerinden ekran kartı performansınızı takip edebileceksiniz

Windows 10, oldukça önemli bir özelliği, yeni bir güncelleme ile kullanıcılara sunuyor. İşlemci performansını görebildiğiniz gibi, ekran kartı performansı da görünebilir olacak.

Eğer Windows 10 Insider Preview Build güncellemelerini alan kullanıcılardansanız, bugün veya geçtiğimiz gün bir güncelleme almış olmanız gerekiyor. Eğer henüz bir güncelleme almadıysanız, sistem güncellemelerinizi bir kontrol edin. Çünkü Insider Preview Build ile gönderilen 16226 versiyonlu güncelleme ile, Windows 10 işletim sistemimize çok önemli bir özellik ekleniyor. Bu özellik sayesinde artık, Görev Yöneticisi üzerinden işlemci performansımızı gördüğümüz gibi, ekran kartı performansımızı da görebiliyoruz.

Artık Görev Yöneticisi üzerinden ekran kartı performansınızı takip edebileceksiniz

Daha önce sadece 3. parti uygulamalar ile takip edilebilen bu ekran kartı performansı, Windows 10 Insider Preview Build 16226 ile direkt olarak sistemin içerisinden takip edilebiliyor ve oyunculara, hatta ekran kartı ile işi olan herkese oldukça büyük bir kolaylık sağlıyor. Tabii dediğimiz gibi, bu güncelleme herkese sunulmadı. Bu özelliği kullanabilmek için, Microsoft tarafından gelen beta güncellemeleri kabul ediyor olmanız gerekiyor. Eğer etmiyorsanız, yakın bir zamanda bu güncellemenin herkese açılacağını da rahatlıkla söyleyebiliriz.

Haberimizi sonlandırmadan önce, sizlerin de yorumlarını alalım: Windows 10 işletim sistemlerimize eklenecek olan bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin işinize yarayacak mı? Yorumlarınızı bekliyor olacağız.

Tüm bunların haricinde, Sony sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Ubisoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Bethesda sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın