Google, yeni Google Earth deneyimi için bir görsel paylaştı

Google, yeni Google Earth deneyimi için bir görsel paylaştı

Google Earth için elimize geçen ilk tanıtım, bu görsel.

Dünyamızı görüntülemeyi sağlayan en popüler servislerden birisi olan Google Earth, hepimiz tarafından kullanılmış ve en azından evimizi üç boyutlu olarak görmemizi sağlamıştır. Pek çok hatası ve eksiği de bulunan bu servisin büyük bir yenileme geçireceği Google tarafından belirtilmişti. Yeni Google Earth, ilk defa paylaşılan bir görsel ile bizlere gösterildi ve sanal gerçeklik ile karşı karşıya kaldık.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Google Earth

Şirket, bazı topluluklara ve bireylere 18 Nisan 2017 tarihinde New York’da Whitney Sanat Müzesi’ndeki etkinliğe katılmaları için davetiyeler gönderdi. Dünya Günü etkinlikleri kapsamında yeni Google Earth deneyimi ve bizlere getirecekleri de bu etkinlik sırasında katılımcılara gösterilecek. Şimdiye kadar yeni özellikler hakkında pek fazla bilgi edinememiştik, paylaşılan görselden anladığımız kadarıyla ise sanal gerçeklik deneyimi bizler ile buluşacak.

Aslına bakarsanız geçtiğimiz 2016 yılının Kasım ayında Steam üzerinden sanal gerçeklik için Google Earth sürümünü kullanıma sunmuştu, ancak bu sürüm sadece HTC Vive ile çalışıyordu. Analistlere göre, yeni sürüm ile birlikte çok daha düşük bütçeli bir seçenek olan kendine ait platformu Daydream desteği de getirilecek. Bunun yanı sıra Oculus Rift’in desteklendiğini görmemiz de mümkün. Hangimiz İstanbul Boğazı’nı sanal gerçeklik gözlüğü ile oradaymış gibi görmek istemez ki?

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, “Yeni Windows 10 oyun modu nasıl kullanılır? Nasıl çalışır? Ne işe yarar?” başlıklı yazımıza ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.