Google ile Ubisoft, çevrim içi video oyunları ile alakalı çok önemli bir araç yapıyor

Google ile Ubisoft, çevrim içi video oyunları ile alakalı çok önemli bir araç yapıyor

Agones isimli bu araç, çevrim içi video oyunu geliştiren ekiplerin çok işine yarayacak.

Ubisoft cephesinden gelen yeni açıklamalara göre ekip ile Google Cloud yeni bir anlaşma yaptı ve oldukça önemli bir araç geliştirdi. Bu aracın adı Agones ve Agones sayesinde geliştirici ekipleri, çevrim içi oyunlarını daha kolay geliştirip, daha kolay yönetebiliyor. Bu iki ekibin de en baştaki amacı daha temiz, daha kolay kullanılabilen bir eşleştirme sistemini oyun geliştiricilerine sunmak. Ubisoft ekibi şu an bu projeye ciddi anlamda destek veriyor ve bu projenin gelişmesi için For Honor ve Tom Clancy’s Rainbow Six Siege gibi oyunlarını da denek yapmaya hazır.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Google ile Ubisoft, çevrim içi video oyunları ile alakalı çok önemli bir araç yapıyor

Google ile Ubisoft önemli bir proje üzerinde.

Başarılı AAA oyunlarının geliştirici ekibi, “Bizim amacımız, sürekli olarak, en yüksek kaliteli ve en sorunsuz sistemi sunmak. Bu şekilde oyuncular, direkt olarak oyunlarına odaklanabilir. Agones projesi bizlere sunduğu özel sunucular ile çok yardımcı oluyor. Bu proje sayesinde ekibimiz, kaynaklarını nasıl kullanabileceklerini daha iyi anlayabiliyor ve ardından daha iyi kullanabiliyor.” diyor bu konuda.

Google ekibi bu projeyi çok uzun zamandır takip ediyor ve birçok geliştiricinin de dikkatini çekiyor. Çünkü bu proje tamamen, “Open-Source” şeklinde geliştiriliyor ve bu şekilde herkes bu sistemden kolayca yararlanabiliyor. Ayrıca herkes bu geliştirilme sürecine katkıda bulunabiliyor. Özellikle FPS, MOBA ve MMO oyunlarında geliştirici ekiplerin ve oyuncuların çok işine yarayacağı bu proje, birçok insanı heyecanlandırmış durumda. Bakalım önümüzdeki aylarda, belki senelerde, bu konu nasıl gelişecek?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.