Google, piyasayı değiştirecek bir çeşit oyun platformu üzerinde çalışıyor olabilir

Google, piyasayı değiştirecek bir çeşit oyun platformu üzerinde çalışıyor olabilir

Google'ın hamlelerinin Xbox ve PlayStation platformlarını bile geride bırakabileceği söyleniyor.

Teknoloji devlerinden Google, oyun sektörünü boş geçmek istemiyor ve burada da ismini büyük bir şekilde yazmaya çalışıyor gibi görünüyor. Şirketin son dönemdeki davranışlarına ve oyun sektörüne yakınlığına bakıldığında, bu noktada bir çeşit yatırım yapacağını görmemek mümkün değil. Bir oyun yayın platformu mu olur yoksa bir donanım mı, bu konuda henüz kesin bir bilgi yok.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Google, piyasayı değiştirecek bir çeşit oyun platformu üzerinde çalışıyor olabilir

Kotaku tarafından paylaşılan yazıya göre, dev teknoloji şirketi oyun dünyasına üç farklı yöntem ile giriş yapabilir. Bunlardan ilki, bir yayın platformu oluşturmak. E3 2018 sırasında belki de en çok duyduğumuz isimlerden birisi olan “oyun yayını”, oyuncuları kendi bilgisayarlarından kurtarıyor. Güçlü bir İnternet bağlantınız olduğu sürece, oyunun başka bir makinedeki görüntüsünü kendi ekranınıza alabiliyor ve rahatlıkla oynayabiliyorsunuz. Halihazırda bu tür sistemleri YouTube gibi dev isimler ile kurmuş olan Google’ın ufak bir çalışma ile böyle bir girişimde bulunması mümkün olabilir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

İkinci olasılık ise hem oyuncuları hem de piyasayı heyecanlı bir yöne sürükleyebilir. Google, bir çeşit donanım ile kendi konsolunu oluşturabilir ve oyunculara buradan hitap edebilir. Şirketin elindeki Android işletim sistemini düzenleyerek bir konsol işletim sistemi haline getirmesi mümkün. E3 2018 sırasında belirli görüşmeler yaptığı tespit edilen Google’ın planlarının donanımın ötesinde olması da mümkün. İşte bu da bizi üçüncü ve son olasılığa götürüyor.

Google, oyun sektörüne başka nasıl giriş yapabilir?

Google’ın üçüncü ve son olarak görülen alternatifi ise pek çok oyun stüdyosunu satın alarak kendi çatısı altında toplaması. Microsoft, E3 2018 sırasında pek çok büyük stüdyoyu satın aldığını duyurmuş ve hepimizi şaşırtmayı başarmıştı. Buna benzer bir işlem ile pek çok stüdyoyu bir şemsiye halinde toplaması dev şirket için zor olmayacaktır. Henüz hiçbir şey kesin olmasa da, biliyoruz ki ilginç günler bizi bekliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.