Google, Android P güncellemesiyle ekran çentiği özelliğini getiriyor

Google, Android P güncellemesiyle ekran çentiği özelliğini getiriyor

Google, gözünü iPhone X kullanıcılarına dikti.

Google, gözünü iPhone X kullanıcılarına dikmiş durumda. Apple firması tarafından geliştirilen ve yüksek fiyatıyla dikkat çeken iPhone X, ekran çentiği uygulamasıyla birlikte gelmişti. Bu uygulama kısaca, ön yüzeyin tamamı ekranla kaplı olan iPhone X ekranının, en üst kısmındaki siyah şeritte değişiklikler yapılmasını sağlıyor. Benim neyim eksik diyen Google, yeni Android P güncellemesiyle bu özelliğe benzer bir uygulama getirecek ve daha fazla iPhone kullanıcısını kendi tarafına çekmeye çalışacak.

Google, Android P güncellemesiyle, ekran çentiği özelliğini getiriyor.

Ekran çentiği uygulamasının iPhone X’lerdeki yararlarıyla birlikte, şarj tüketimini hızlandırması gibi olumsuz etkileri de konuşuluyordu. Yeni gelecek olan Android P güncellemesinde bulunan ekran çentiği özelliğinin, Google tarafından daha işlevsel olması isteniliyor. Özellikle Google asistanıyla daha uyumlu çalışacağı belirtilen özelliğin, gelişmiş pil ömrü, birden fazla ekran ve katlanabilir ekran desteği özelliklerine yoğunlaşacağı gelen bilgiler arasında. Ayrıca yeni güncellemeyle gelecek ekran çentiği uygulamasının opsiyonel bir kullanım sunacağı ve isteğe bağlı tasarım özellikleri içereceği de bildiriliyor.

Dünya cep telefonu piyasasında, orta ve düşük ölçekte üstün olan Google işletim sistemleri, yapılacak Android P güncellemesiyle daha çok üst düzey cep telefonu kullanıcılarını hedefleyecek. Çünkü yeni gelecek güncelleme daha gelişmiş Android işletim sistemi kullanan telefonları kapsıyor. Dolayısıyla Google’ın gözünü iPhone kullanıcılarına diktiğini söyleyebiliriz. Rekabet her geçen gün artarken, yenilik hamleleri, iki büyük şirket tarafından gelmeye devam edecektir. Ayrıca belirtelim, Android uygulamalarında, özellikle Asya merkezli üreticiler tarafından hazırlanan ekran çentiği benzeri mobil uygulamalar, sorunlu olsalar da bulunmakta.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın