Google, 8.0 sürümü olan Android Oreo güncellemesini duyurdu

Google, 8.0 sürümü olan Android Oreo güncellemesini duyurdu

Peki, yeni güncelleme amaçlarına ulaşabilir mi dersiniz?

Google, artık resmi olarak Android 8.0 sürümü olan Android Oreo‘nun duyurusunu yaptı. İşletim sisteminin yeni sürümü, beraberinde her kullanıcının isteği olan olan hız, güvenlik pil ömrü ve kullanıcı etkileşimi konusunda iyileştirmelerle geliyor. Doze adı verilen bir özellik sayesinde, işi biten uygulamaları uyku moduna alıp, işleri olduğunda uyandırmak gibi, telefon üzerinde daha büyük bir kontrole sahip olmamızı sağlayan özellikler de, Android Oreo‘da bizlerle olacak.

Google Android Oreo

Android Oreo güncellemesinde yeni başka ne var?

Görsel açıdan ise çok bir değişiklik yok Nougat sürümüne göre, ama elbette yine aynı olarak kalmıyor, birkaç özellik daha eklendi. Daha önceden bazı telefonlarda bulunan çoklu pencere özelliğine benzer bir özellik olarak karşımıza çıkan resim içinde resim özelliği, Android 8.0 sürümünde bizleri karşılayan özelliklerden bir tanesi. Ayrıca, ifade simgelerinde de görsel açıdan iyileştirilmiş olacak. Android Oreo ile gelen ifade simgeleri güncellemesi, sadece ifadeleri güzelleştirmiyor, aynı zamanda birçok yeni ifade simgesini de beraberinde getiriyor.

Android Oreo sürümünde, otomatik doldurma sistemi geliyor. Bu özellik sayesinde, bir sisteme giriş yaparken gerekli olan giriş bilgileriniz, otomatik olarak boşluklara doldurulacak. Bir başka yeni özellik ise, Play Protect özelliği. Bu yeni özellik de, cihazınıza yüklenen uygulamaları tarayarak, uygulama içerisinde zararlı bir şey olup olmadığını kontrol edecek. Android Oreo güncellemesinin ilk olarak Google‘ın cihazlarına ulaşacağını belirtmekte fayda var. Yeni sürüm için yayımlanan videoyu, hemen aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer tüm bunlara rağmen oynayacak oyununuz bulunmuyorsa da, Humble Monthly Bundle yepyeni fırsatları ile oyuncuları bekliyor yazımıza göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın