God of War, The Last of Us’dan esinlenilmiş!

God of War, The Last of Us’dan esinlenilmiş!

Tanıtım videosunda da hissetmiştik zaten.

E3 2016’da ilk defa duyurulan yeni God of War oyunu hepimizi şaşırtmıştı. Bildiğimiz God of War mekaniklerinden ve kamera açılarından çok farklı bir yapım ile karşılaşmıştıkBu köklü değişimin sebeplerinden birini de öğrenme fırsatı yakaladık. Oyunun yazar ve yönetmeni Cory Barlog’un bir röportajındaki açıklamalarına göre bu yeni oyun, The Last of Us’ın etkisinde kalarak geliştirilmiş. Özellikle de hikaye anlatımında.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

god-of-war-father-and-son-932x450

Cory Barlog, “The Last of Us harika bir oyun. Naughty Dog gerçekten inanılmaz yetenekli bir takım. Onlarla karşılaştırılmak gerçekten çok güzel bir olay. Fakat, The Last of Us’ın etkisi daha çok, Resident Evil 3’ten Resident Evil 4’e geçiştekine benzer bir etki. Artık insanlar, daha olgun ve daha derinden etkileyen hikayelerden hoşlanmaya başlıyor. The Last of Us’ın bunda büyük bir rolü var ve biz de bu tarz bir içerikle yeni bir periyota giriyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Cory Barlog ayrıca, yeni oyunda bazı oynanabilir geçmişe dönüş sahneleri, yani ana hikayenin öncesindeki hikayeleri de anlatan sahneler olabileceği hakkında da konuştu. The Last of Us’ı hepimiz çok beğenmiştik. Benzer tarzın God of War’a uyarlanması, bize nasıl bir oyun deneyimi sunacak merak ediyoruz. Ayrıca, bizi gerçekten derinden etkileyecek bir hikaye bekliyor gibi görünüyor. God of War III’teki son savaştan sonra neler olduğunu görmek için sabırsızlanıyoruz. God of War, PlayStation 4 için geliştirilmeye devam ediyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.