Yeni God of War oyununun sonundaki sürpriz ne ifade ediyor

Yeni God of War oyununun sonundaki sürpriz ne ifade ediyor

Unutmadan söyleyelim, yazımız oyun hakkında spoiler içermektedir.

Yeni God of War oyunu etkileyici hikayesiyle serinin hayranlarının gönlünde taht kurmayı başardı. Hikaye etkileyici olduğu kadar özellikle sonu başta olmak üzere oldukça kafa karıştırıcı. Spoiler uyarımızı yapalım, eğer oyunu tamamlamadıysanız yazıyı okumaya devam etmeyin.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Yeni oyunda yaşlı ve yorgun Kratos’un oğlu Atreus ile karısının küllerini devler diyarı Jotunnheim’ın en yüksek tepesinden serpmek için çıktığı yoldaki maceralarına katılıyoruz. Hikaye Yunan mitolojisi yerine İskandinav mitolojisi üzerine olduğu için bir çok yenilik ve sürprizle karşılaşıyoruz.

Yazımızın devamı God of War hikayesi hakkında spoiler içermektedir.

Bu sürprizlerden en çok ses getireni en sondaki idi. Yolculuklarından yeni dönmüş baba-oğul rüyalarında gelecekten bir görüntü onlar kadar oyuncuların da kafasını karıştırdı. Yıldırımlar tanrısı Thor’un baba-oğlu ziyaret ettiği bu görüntü, oyuna Thor ve Kratos etrafında dönecek bir ek paket geleceği söylentisine yol açtı.

Kratos’un en sonda Freya ile olan mücadelesi ve Baldur’u öldürmesi, İskandinav mitolojisindeki kıyamet destanı Ragnarok’a benzerliği ile dikkat çekmişti. Bütün bunların ardından bilge tanrı Mimir’in (daha doğrusu kafasının) Ragnarok hakkındaki yorumları da bu benzerliği desteklemekte.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ancak God of War yaratıcı direktörü Cory Barlog, verdiği bir röportajda bir DLC yapmak yerie yeni bir devam oyunu yapma taraftarı olduğunu belirtti. Barlog buna ek olarak, “Bu oyunu, alıp eve gidip bitirmeniz için yaptım. Bir ek paket ya da DLC düşünülerek yapılmış bir oyun değil God of War.” dedi.

Yeni God of War oyunundaki tek soru işareti Thor’un gelişi değildi. Bu da şu soruları doğuruyor: “Bütün bu soru işaretleri giderilecek mi? “Bu yeni bir oyunda mı olacak yoksa The Last of Us : Left Behind gibi bir yolla mı?”. Anlaşılan tüm bu soruların cevaplarını bekleyip göreceğiz.


God of War
God of War inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.