Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Onur Demirel, Editör Yazım tarihi: 16.05.2018

Yaşlanmış Kratos ve oğlu Atreus’un hikayelerini film kalitesinde arasahnelerle izlediğimiz yeni God of War oyunu Birleşik Krallık listelerindeki liderliğini korumakta. PlayStation platformu için özel olarak çıkartılan ve yeni getirilen fotoğraf modu ile her gün daha çok hayran toplamakta olan oyun, bu kısıtlamaya rağmen ülkede çıkışından sonraki 3 günde 3.1 milyon satarak herkese hayret ettirmişti.

God of War, Kratos ve Atreus

Bundan önce başka bir Sony yayımcılığındaki PlayStation özel oyunu olan The Last of Us, Birleşik Krallık’taki liderliğini 6 hafta tutarak herkesi şaşırtmıştı. Oyunun PlayStation 4 platformu için sunulan görsel olarak iyileştirilmiş versiyonu The Last of Us: Remastered da aynı ünvanı 3 hafta elinde tutabilmişti.

Listede God of War ile hangi oyunlar yarışmakta?

Popüler oyunun yarıştığı satış listesindeki oyunların arasında Donkey Kong Country: Tropical Freeze gibi oyunlar da bulunmakta. Bunun yanısıra Grand Thef Auto V gibi yaşı yılları bulmasına rağmen hala büyük bir oyuncu kitlesi olanlar da bulunmakta. Kratos ve oğlunun hikayesinin başı çektiği satış listesi ise işte şu şekilde:

  1. God of War
  2. Donkey Kong Country: Tropical Freeze
  3. Far Cry 5
  4. FIFA 18
  5. Fallout 4
  6. Mario Kart 8: Deluxe
  7. LEGO Marvel Super Heroes 2
  8. Assassin’s Creed Origins
  9. GTA 5
  10. Destiny 2

Listeden de görüldüğü üzere en çok satılan 3 oyundan diğer ikisi atari klasiği Donkey Kong ve Far Cry serisinin yeni oyunu Far Cry 5. Birinci sıraya sahip olan God of War yakın bir zamanda tahtını bırakacakmış gibi görünmüyor. Ancak önümüzdeki hafta çıkacak olan Detroit: Become Human Kratos’un hikayesini tahttan indirebilir. God of War’un başarılı ve sürükleyici hikayesinin sonunda bırakılan açık kapı hakkındaki yorumlarımızı buradan okuyabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.