avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 06.09.2021

2018 yılında çıkan God of War herkes tarafından beğenilmişti. Seriye bir nevi reset atan Santa Monica Studio, bize farklı bir tarzda God of War tanıtmıştı. Bunun ardından tam 1 yıl önce devam oyunu God of War: Ragnarok sürpriz bir şekilde duyurulmuştu. Hepimizin beklentisi de bu hafta gerçekleşecek PS Showcase sırasında oyun ile alakalı daha fazla bilgi almak olacak.

God of War Ragnarok oynanış süresi olarak 40 saati geçecek

Showcase yaklaşırken bizde oyunla ilgili hafiften yeni bilgiler edinmeye başladık. God of War yaratıcısı David Jaffe yeni bir videoda oyunla ilgili harika bir bilgi verdi. Bu bilgi ise Sonraki God of War oyununun yaklaşık 40 saat sürebileceği. God of War (2018), öncekilerden en az iki kat daha uzun bir oyun. Bu uzunluğu ana hikaye ögeleri ve bolca yan içerik ile sağlamışlardı. Lakin bu durumdan kimse şikayetçi değil. God of War: Ragnarok’un aynı şekilde daha büyük, daha iyi olması beklentiler arasında. Ve sunduğu içerik açısından önemli bir sıçrama yapıyor diyebiliriz.

God of War’un yaratıcısı David Jaffe, kısa süre önce YouTube kanalına bir video yükledi. Duyduklarına dayanarak, gelecek oyunun 40 saatlik oynanış süresine sahip olacağını iddia ediyor. Ancak ortalamanın bu olup olmadığından emin değiliz. Bu süre sadece ana hikaye için mi yoksa tüm içerikler ile beraber mi kesin değil. Ortalama 40 saatlik oynanış süresi, yaklaşık 20-25 saat süren God of War sonrası çok büyük bir fark olacaktır.

Peki bunun olacağı garanti mi sorusuna Jaffe, “Hayır, Bir şeyler kesilir, bir şeyler eklenir. Bunu hiçbirimiz bilemeyiz. Ama şu anda yapabileceğim şey yeni God of War için 40 saatlik oynanış süresi olabileceği.”

Jaffe, “Bu oyunun 40 saat olduğunu bilen insanlardan duyuyorum” dedi. “40 saatlik oyun oynamayı hedefliyorlar. Ancak bunun %100 Platin Kupa başarısı için mi olduğunu bilmiyorum. Belki de ortalama bir oyun saatidir.” Ek olarak videonun detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.