Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 09.09.2021

PlayStation Showcase’i ağzımız açık bir şekilde izledik. Herkesin merakla beklediği God of War Ragnarok sonunda gözüktü. Ayrıca oyunun oynanışını görme şansı bulduk. Kratos ve Atreus geri dönüyor.

God of War Ragnarok harika gözüküyor

God of War Ragnarok için bir fragman paylaşıldı. Bu fragmanda hikaye ve oynanışla ilgili şeyler gördük. Oyun 2022’de PS4 ve PS5 için çıkış yapacak. God of War Ragnarok, 2018 God of War oyununun doğrudan devamı niteliğinde ve hem Kratos hem de oğlu Atreus’un geri döndüğünü görüyoruz. Oyun, Fimbulwinter’ın dondurucu rüzgarlarının Midgard’a geldiği son oyunun olaylarından birkaç yıl sonra geçiyor. 

Santa Monica Studio’nun kıdemli topluluk yöneticisi Grace Orlady, resmi PlayStation Blog’da oyunun arsa özetinin bir özetini verdi. Orlady, “Son oyun baba ve oğul arasında muazzam bir güven ve anlayış inşa etse de, özellikle Atreus’un Dev mirasının ve sadece Kratos’un gördüğü gizli kehanetin açığa çıkmasından sonra, aralarındaki etkileşimlerde hala büyük bir karmaşıklık var” diyor.  “Atreus umutsuzca meraklı. Çoğu genç gibi o da her şeyden çok kim ve ne olduğunu anlamak istiyor.”

“Bu durumda, kim olabileceğini anlamak istiyor. Loki’nin yaklaşan çatışmadaki rolünün gizemi, Atreus’un bırakamayacağı bir şeydir. Ailesini güvende tutmak istiyor, ancak Atreus, çatışma Dokuz Diyar’ı tüketirken hiçbir şey yapmadan durmak da istemiyor. Geçmiş hatalarının bilgisini hâlâ taşıyan Kratos, Atreus’u tanrılarla çatışmasından öğrendiği kanlı derslerden kurtarmak istiyor. Her şeyden önce oğlunu güvende tutmak istiyor ve Baldur’la yüzleşmeleri, Aesir ile daha fazla karışıklıktan yalnızca trajedinin geleceği inancını doğruladı. Birlikte, Kratos ve Atreus hangi yolu izleyecekleri konusunda bir seçim yapmak zorunda kalacaklar. Ne seçerlerse seçsinler, Ragnarök yaklaşırken Dokuz Diyar’da yaşayanların kaderini belirleyecek.”

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.